KARPACKI WYŚCIG KURIERÓW U-23

1 maja ze słowackiej miejscowści Dohnany wystartował legendarny Karpacki Wyścig Kurierów. Była to, od czasów jego reaktywacji w 2009 roku, piąta odsłona, a zarazem pierwsza organizowana z udziałem państw Grupy Wyszehradzkiej pod honorowym patronatem Radosława Sikorskiego – Ministra Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.

Karpacki Wyścig Kurierów jest legendą kolarstwa polskiego, czeskiego, słowackiego i węgierskiego, gdyż jest kontynuacją zainaugurowanego w roku 1975 słynnego wyścigu „Szlakiem Kurierów Beskidzkich” Tarnów – Poprad – Miszkolc. Po reaktywacji w roku 2009 KWK jest najważniejszym wyścigiem dla polskiego kolarstwa młodzieżowego (zawodnicy 19 – 22 lat), w którym udział biorą najlepsi młodzieżowi kolarze polscy w konfrontacji z czołowymi kolarzami młodzieżowymi z całej Europy.

Wyścig jest najważniejszą w Polsce oraz jedną z dwóch w Europie środkowo – wschodniej imprez, które mają stałe miejsce w europejskim kalendarzu wyścigów dla zawodników młodzieżowych do lat 23. Wystartują w nim kolarze z dziesięciu reprezentacji narodowych: wszystkie z Grupy V4 oraz m.in. Algieria, Francja, Serbia i Ukraina, a także zawodnicy z polskich i zagranicznych grup zawodowych oraz klubów sportowych. Od początku organizatorem wyścigu jest Małopolski Związek Kolarski.

Tekst- Wrota Małopolski

 

Zdjęcie0122 Zdjęcie0123 Zdjęcie0124

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s