XXIX KONKURS RECYTATORSKI IM. ANTONINY ZACHARY-WNĘKOWEJ.

Miło na m poinformować że wśród laureatów XXIX Konkursu Recytatorskiego im. Antoniny Zachary-Wnękowej znalazł się uczeń naszej szkoły Albert Rzepiela.

29. konkurs poświęcony pamięci najsłynniejszej rabczańskiej poetki miał prawie 120 uczestników w trzech kategoriach: klasy I-III, IV-VI, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Wzięli w nim udział uczniowie z gmin: Rabka-Zdrój, Lubień, Bystra Sidzina, Raba Wyżna, Spytkowice, Jordanów, Mszana Dolna, Jabłonka i Czarny Dunajec. Najmniej liczna była ostatnia, najstarsza grupa, w której wystartowało 6 uczestników z 3 szkół. Konkurencji nie było praktycznie żadnej, co przełożyło się na poziom – jury nie przyznało ani pierwszego miejsca ani w kategorii gwarowe, ani w literackiej. W pozostałych kategoriach obsada  była o wiele liczniejsza. – Z roku na rok poziom jest coraz wyższy, co nas bardzo cieszy – powiedział Wojciech Kusiak z Muzeum Orkana. Z kolei jury, w podsumowaniu konkursu, obok wielu podziękowań i wielu gratulacji zwróciło uwagę uczestnikom na dokonywanie właściwego doboru repertuaru i poszukiwanie tekstów innych, współczesnych poetów z naszego regionu. „Ponadto prosimy o bardziej przemyślny dobór tekstu do recytacji. Powinny one uwzględniać wieki możliwości interpretatora jak też ukazywać bogactwo i różnorodność tematyczną poezji związanej z regionem” – podkreślali jurorzy oceniający gimnazjalistów.

Uczestników oceniały dwie komisje. Nagrody wręczali zwycięzcom burmistrz Ewa Przybyło i dyrektor teatru oraz muzeum Zbigniew Wójciak

Jury w składzie:
Maria Derek
Dorota Majerczyk
Zbigniew Kopytek

Tekst- Gorce 24

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s