KALWARIA WRZESIEŃ 2013

W dniach 7 i 8 września br. mieszkańcy Naszej miejscowości wzięli udział w corocznej parafialnej pielgrzymce do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. W sobotę 7 września pielgrzymi podążali dróżkami Pana Jezusa, w niedzielę 8 września od godziny 6.00 dróżkami Matki Boskiej. Także w niedzielę  godzinie 11.00 wzięli udział we Mszy Świętej sprawowanej przez Metropolitę Krakowskiego Księdza Kardynała Stanisława DZIWISZA z okazji XXI Pielgrzymki Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Tekst i fot-A M

DSC_0197

Coroczna parafialna pielgrzymka z Naszej parafii do Kalwarii Zebrzydowskiej organizowana jest tradycyjnie przez „śpiewaków kalwaryjskich”, którymi obecnie są: Pan Jan BOŚNIAK i Pan Andrzej KOWALCZYK. Do pielgrzymów podążających do Kalwarii w sposób zorganizowany – udających się tam autokarami, dołączają także pielgrzymi udający się tam własnymi środkami transportu. W pielgrzymce parafialnej bierze udział Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Skomielnej Białej.

Od kilku lat z pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej tylko na uroczystości związane z coroczną Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej przybywają także z Naszej parafii pielgrzymi z grupą organizowaną przez Panią Stanisławę SURÓWKA. W tym roku w koncelebrze Mszy Świętej sprawowanej przy ołtarzu polowym przed sanktuarium kalwaryjskim uczestniczył także Nasz proboszcz ksiądz Ryszard PAWLUŚ.

DSC_0225 DSC_0195

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s