WEEKENDOWE STARTY NASZYCH ZAWODNIKÓW

W najbliższy weekend kolarze ze Skomielnej Białej zainaugurują sezon MTB w Polsce podczas pierwszej edycji Pucharu Polski w Białymstoku.

Do Białegostoku uda się około 12 naszych reprezentantów. W pierwszym dniu zmagań (sobota) KS Luboń reprezentować będzie najprawdopodobniej trójka naszych kolarzy – Agnieszka i Tomasz Bal oraz Jakub Surówka, którzy wystartują w tak zwanych eliminatorach. Wyścigi kolarskie wzorowane na narciarskich sprintach, podczas których zawodnicy ścigają się na krótkich i szybkich rundach walcząc ramię w ramię z konkurentami w cztero osobowych wyścigach. Do kolejnego etapu przechodzi dwóch pierwszych zawodników z każdego biegu. Jest to nowość w Polsce, która zyskuje coraz większą popularność zwłaszcza wśród kibiców, którzy z jednego miejsca mogą obserwować praktycznie każdy wyścig, bowiem runda liczy ok 1 km.

Jest to nowość dla naszych zawodników bowiem do tej pory raczej nie brali oni udziału w takim rodzaju wyścigu.

W niedzielę natomiast na trasach w Białymstoku zobaczymy już większą grupę naszych kolarzy, którzy będą walczyć o pierwsze punkty do Pucharu Polski w kolarstwie górskim w tym sezonie.

DSC_8544

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s