POZWOLENIE NA BUDOWĘ „ZAKOPIANKI” – RUSZYŁO POSTĘPOWANIE

Wojewoda Małopolski poinformował, że zostało wszczęte postępowanie administracyjne ws. wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn. „Budowa drogi ekspresowej S-7 Kraków – Rabka-Zdrój na odcinku Lubień – Rabka-Zdrój oraz budowa nowego odcinka drogi nr 47 klasy GP na odcinku Rabka-Zdrój – Chabówka”.

Chodzi o nowy odcinek „zakopianki”, z dwukilometrowym tunelem w Skomielnej Białej, który ma połączyć dwupasmówkę w Lubniu z dwupasmówką z Chabówce. Inwestycja będzie przebiegać przez Lubień, Krzeczów, Skomielną Białą, Naprawę, Skawę i Chabówkę. Nowa droga ma mieć długość ok. 22 km.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad już jesienią ub.r. zapowiadała ogłoszenie przetargu na budowę tego odcinka, ale do dziś tego nie zrobiono. Nieoficjalnie mówi się, że realizacja inwestycji została zawieszona na dwa lata. Zdaniem polityków z Podhala, mimo wcześniejszych zapowiedzi, inwestycje nie ruszy wcześniej niż w 2016 roku. – Sprawę budowy „zakopianki” wywołano tylko po to, by nie przepadła dokumentacja projektowa, ale nie ma szans, by inwestycja szybka się rozpoczęła – uważa poseł Solidarnej Polski Edward Siarka.

dsc_1953Źródło – podhale24

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s