KS LUBOŃ SKOMIELNA BIAŁA NA PUCHARZE SŁOWACJI MTB

Brak wyścigów na rodzimym podwórku zmusił kolarzy „Lubonia” Skomielna Biała do wyprawy do miejscowości Dvorniky, gdzie rozegrana została 2 edycja Pucharu Słowacji MTB.
Ciekawostką słowackich wyścigów jest przejazd techniczny, w którym uczestniczą wszyscy młodsi zawodnicy do juniora młodszego włącznie. Każdy błąd karany jest dodatkowymi sekundami doliczanymi do czasy wyścigu zasadniczego i dopiero suma tych czasów decyduje o ostatecznej klasyfikacji. Boleśnie przekonał się o tym młodzik Maciej Biedrończyk, który do mety dojechał na trzeciej pozycji lecz po doliczeniu karnych sekund sklasyfikowany został na 6 miejscu. W tej samej kategorii ale w gronie dziewcząt Maja Latawiec zakończyła rywalizację na 9 pozycji. Karne sekundy odczuł również Jarosław Żur w gronie juniorów młodszych. Na mecie zameldował się na 5 miejscu, by pod doliczeniu karnego czasu uplasować się na 7 lokacie. Bartosz Dziadkowiec po dwóch kraksach był 8 a Michał Bal z powodu defektu roweru nie ukończył rywalizacji. W juniorkach młodszych Klaudia Bajołek sklasyfikowana została na 7 pozycji a Magdalena Utnicka musiała wycofać się z rywalizacji w trakcie wyścigu.
Na zakończenie zawodów rozegrane zostały najważniejsze wyścigi w kategoriach od juniora do elity. Z bardzo dobrej strony pokazały się juniorki „Lubonia”. Kaja Karkula „wjechała” na 3 stopień podium a Klaudia Demkowska była czwarta.
Gratulując zawodnikom osiągniętych rezultatów pozostaje życzyć im dalszych udanych występów.

DSCF7127 DSCF7160 DSCF7096 DSCF7113 DSCF7116 DSCF7119 DSCF7122 DSCF7138 DSCF7141 DSCF7157Tekst i Fot- Marek Karkula

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s