ZMIANY W PUBLIKOWANIU KOMENTARZY

W związku z ostatnimi komentarzami na forum publicznym Skomielna.info, oraz reakcjami jakie te komentarze wywołały u zainteresowanych nimi osób, które to osoby zwróciły się do nas z prośbą o skasowanie tych komentarzy przypominamy wszystkim:
– my jako administratorzy umożliwiając wypowiadanie się naszym czytelnikom, na forum Skomielna.info jednocześnie nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treść komentarzy pisanych przez komentującego, lub biorącego udział w dyskusji publicznej na forum Skomielna.info
– przez okres minionego roku od kiedy istnieje strona „nie dopuściliśmy” wielu komentarzy, które zawierały treści wulgarne. Konstytucyjne prawo wolności wypowiedzi i związane z nim gwarancje przyznają wolność posiadania poglądów, ich wyrażania, jak również przekazywania wszelkiego rodzaju informacji oraz idei, oczywiście z poszanowaniem obowiązujących norm prawnych. Uwzględniając zmienność zakresu wolności wypowiedzi, uzależnionej od wielu czynników, trudno zatem oczekiwać od nas, żebyśmy każdorazowo i przesądzająco mogliśmy ocenić, co i w jakim przypadku naruszy jej granice, a co za tym idzie – co naruszy ewentualne dobra osobiste potencjalnych osób mających dostęp do treści zamieszczonych w serwisie. Strona Skomielna.info ma służyć mieszkańcom Naszej miejscowości, a w żadnym przypadku nie jest jej celem DZIELIĆ ICH.
– zwracamy się również z prośbą do osób, które w jakikolwiek sposób zostały opisane w komentarzach, gdyż zaciera się od niedawna dobrze widoczna wcześniej granica między osobą prywatną a osobą publiczną, tym samym osoba publiczna musi być przygotowana na konstruktywny krytycyzm. Osoba publiczna musi mieć na uwadze, że gdy stanie się podmiotem sprawującym funkcję publiczną w państwie demokratycznym poddawana będzie ciągłej weryfikacji oraz ocenie. I nie dotyczy to tylko polityków, dziś osobą publiczną staje się każdy kto np. przyjdzie na zebranie wiejskie i na nim wypowiada, zabiera głos; zasiądzie w jury organizowanych konkursów. Skomielna to mała miejscowość, wszyscy się znają nie zachowujmy się jak tchórze, piszmy prawdę o osobach których dotyczą komentarze, nie pomawiajmy, nie oczerniajmy bezpodstawnie i podpisujmy się imieniem i nazwiskiem chyba że wstydzimy się tego co napisaliśmy. Jako administratorzy strony Skomielna.info chcemy aby komentarze pozostały na stronie, aby mieszkańcy w sprawach ważnych mogli w sposób kulturalny zabrać głos. Autorzy obraźliwych wpisów na forach internetowych muszą się mieć na baczności, bo nie są już anonimowi. Nie dlatego, że zmieniły się przepisy. Zmieniała się interpretacja obowiązującego już prawa. Internauci powinni mieć świadomość, że nie mogą obrażać bezpodstawnie i bezkarnie innych osób.
„Kto, znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.” Art. 216 Kodeksu Karnego

Obraz-polskiego-internauty-w-2012-roku-społeczeństwo-informacyjne-polska-polak-internet-jak-korzysta-z-internetu-dane-statystyki-polski-internet-2012-2Zasady dodawania komentarzy:
1.Administratorzy strony Skomielna.info nie odpowiadają za treść komentarzy.
2.Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, merytoryczny z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych poglądów i prezentowanych stanowisk.
3.Komentarz może zostać usunięty jeśli zawiera:
a) wulgaryzmy;
b) określenia mogące obrażać inne osoby;
c) sformułowania mogące obrażać jakąkolwiek grupę społeczną, etniczną lub wyznaniową;
4.Zabrania się umieszczania w komentarzach reklam i ogłoszeń oraz linków do takich treści. Takie komentarze zostaną usunięte.
5.Nie naruszaj prywatności innych użytkowników.
6.Nie podszywaj się pod innych i nie występuj w dyskusji pod różnymi nickami/nazwami.
7.Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i ponosisz odpowiedzialność za swoje wypowiedzi! Możesz za to zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
8. Zabrania się dodawania komentarzy w zakładkach informacyjnych jak np. OGŁOSZENIA PARAFIALNE.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s