ROZPOCZĘTO USUWANIE SKUTKÓW „WIELKIEJ WODY 2014”

Na terenie Skomielnej Białej rozpoczęły się prace przy usuwaniu skutków wezbranych wód na potokach Skomielnianka i Jama. Już 27 maja br. na rolę Kluskową przywieziono pierwszy transport kamienia przeznaczonego na naprawę zerwanych przepraw przez potok Jama. W sobotę 30 maja br. przy udziale trzech mieszkańców roli Kluskowej koparka skierowana przez Gminę Lubień niwelowała teren, układała przywiezione wcześniej głazy i zrzucone na dno potoku płyty żelbetowe.

DSC_0406

DSC_0407 DSC_0412 DSC_0414Przeprawa na potoku Jama na roli Kluskowej;

Przeprawa przez potok Skomielnianka na drodze prowadzącej z roli Leśniakowej na rolę Łyskową została także poważnie uszkodzona wskutek ostatnich intensywnych opadów deszczu.

DSC_0424 DSC_0426Uszkodzona przeprawa na potoku Skomielnianka na drodze pomiędzy rolami Leśniakową a Łyskową;

W dniu 3 czerwca br. zostały przywiezione głazy, które zostaną „wbudowane” w koryto potoku aby umocnić przeprawę. Jak poinformował sołtys Jan MACIOŁ prace te zostaną rozpoczęte po obeschnięciu gruntu.
DSC_0422Głazy złożone przy drodze na roli Leśniakowej;

DSC_0425Zabezpieczony po „wielkiej wodzie” w 2010 roku brzeg potoku Skomielnianka przy drodze z roli Leśniakowej na rolę Otrębową, który oparł się tegorocznej fali wezbraniowej;

Prowadzone dotychczas prace są o tyle trudne, że wykonywane są w rozmiękłym od długotrwałych opadów deszczu gruncie, który uniemożliwia swobodne poruszanie się samochodów ciężarowych dowożących kamień i ciężkiego sprzętu układającego głazy i niwelującego teren.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s