KULTURALNY WYJAZD NA ŻYWIECCZYZNĘ

Działające pod egidą Oddziału Związku Podhalan w Skomielnej Białej grupy – Amatorski Zespół Teatralny im. Franciszka Macioła oraz Dziecięcy Zespół Regionalny „Korpiołki” – gościły w niedzielę w Kamesznicy na Żywiecczyźnie, podejmowane przez tamtejszego proboszcza Władysława Zązla, duchownego zżytego i zaprzyjaźnionego ze skomielniańskim środowiskiem regionalistów i działaczy kulturalnych poprzez osobę księdza Jana Gacka. Pochodzący ze Skomielnej Białej ksiądz Gacek był przez pięć lat wikarym w kamesznickiej parafii i pozostawił tu po sobie dobre wrażenie, a przede wszystkim dobre wspomnienie u proboszcza, który przy wielu okazjach dobrze i serdecznie go wspomina oraz chwali.

1

 

W Kamesznicy obie skomielniańskie grupy wystąpiły przez miejscową publicznością na festynie, prezentując przed oklaskującą ich publicznością swoje umiejętności. Teatr wystawił sztukę „Piekielnica”, natomiast zespół dał pokaz taneczno-muzyczno-wokalny.

W drodze do Kamesznicy uczestnicy wyjazdu zatrzymali się w Rybarzowicach, gdzie złożyli niezapowiedzianą wizytę naszemu krajanowi, księdzu Władysławowi Urbańczykowi, proboszczowi tutejszej parafii. Okazją do życzeń, odśpiewania „Sto lat” i góralskiej przygrywki, były imieniny, które ksiądz obchodził w piątek, w czasie odbywającego się w Skomielnej Białej odpustu Marii i Władysława. Ks. Urbańczyk zrewanżował się oprowadzając gości z rodzinnej wsi po pięknym kościele i podejmując ich poczęstunkiem na plebanii.

2 3

Foto i Tekst Robert Miśkowiec

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s