KARTA DUŻEJ RODZINY

Wójt Gminy Lubień informuje, że począwszy od dnia 16 czerwca 2014 r. przyjmowane są wnioski o wydanie ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Uprawnione do otrzymania Karty są rodziny wielodzietne. Poprzez rodzinę wielodzietną rozumie się rodzinę, w której rodzic (rodzice) lub małżonek rodzica mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci.

karta_duzej_rodziny

W programie uczestniczyć mogą członkowie rodzin wielodzietnych – rodzic (rodzice) – w tym rodzice zastępczy lub osoby prowadzące rodzinny dom dziecka mający na utrzymaniu co najmniej troje dzieci:

w wieku do ukończenia 18 roku życia,
w wieku do ukończenia 25 roku życia – gdy dziecko uczy się w szkole lub szkole wyższej,
w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym (lub znacznym) stopniem niepełnosprawności. Karty wydawane będą bez jakichkolwiek ograniczeń wiekowych.

Zgodnie z treścią Rozporządzenia Rady Ministrów – składając wniosek o wydanie Karty należy okazać:

w przypadku rodziców / małżonków – dowód potwierdzający tożsamość,
w przypadku dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia – akt urodzenia lub dokument potwierdzający tożsamość,
w przypadku dzieci w wieku powyżej 18 roku życia – dokument potwierdzający tożsamość oraz zaświadczenie ze szkoły lub szkoły wyższej o planowanym terminie ukończenia nauki w danej jednostce,
w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności w wieku powyżej 18 roku życia – dokument potwierdzający tożsamość oraz orzeczenie o stopniu niepełnosprawności,
w przypadku dzieci wychowywanych w rodzinie zastępczej bądź rodzinnym domu dziecka – postanowienie o umieszczeniu dziecka w rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka.

Użytkownik Karty może korzystać z ulg, zwolnień i preferencji w instytucjach kulturalnych, sportowo- rekreacyjnych, komunikacji miejskiej i innych.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny weszła w życie dnia 16.06.2014. Obsługa wniosków o przyznanie Karty Dużej Rodziny odbywa się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Lubniu pokój nr 23 II piętro budynku Urzędu Gminy Lubień, tel. 18-2682123. Karty wydawane są bezpłatnie.

Źródło-Urząd Gminy w Lubniu

 

 

 

 

 

Reklamy

2 thoughts on “KARTA DUŻEJ RODZINY

    • myślę, nie przekomarzaj się, załóż rodzinę, postaraj się o pięciorga dzieci , dowiesz się jak żyć w kraju gdzie wszyscy pracują , płacą podatki , chcą żyć godnie , myślą o przyszłości kraju wspierane przez przyszłe pokolenia ,te dzieci itd.itd.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s