MSZA ŚWIĘTA NA LUBONIU WIELKIM

Około 600 osób uczestniczyło we mszy św. dziękczynnej za ocalenie z pożogi wojennej schroniska PTTK na Luboniu Wielkim. Nabożeństwo, odprawiane rokrocznie w ostatnią niedzielę lipca przy ocalonym schronisku, koncelebrowało trzech księży: ks. prałat Józef Kapcia, emerytowany proboszcz parafii św. Teresy, ks. Tadeusz Bogucki z parafii w Zarytem i ks. prof. Edward Staniek – niegdyś rektor krakowskiego seminarium, kaznodzieja, który na Luboniu Wielkim wygłosił okolicznościowe kazanie.
W czasie nabożeństwa zamówionego przez PTTK oddział w Rabce-Zdroju, modlono się również za wszystkich zmarłych przewodników górskich PTTK z rabczańskiego oddziału.

Spotkanie było okazją do podziękowań skierowanych pod adresem ks. Józefa Kapci, obchodzącego w tym roku jubileusz 50-lecia kapłaństwa. Stylizowaną spinkę wyrzeźbioną przez Jacka Skawiańczyka ufundowali parafianie z Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej z Zarytego z ks. proboszczem Tadeuszem Boguckim, a wręczył ją, w imieniu całej społeczności Zarytego, Kazimierz Zapała. Z kolei prezes Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan w Rabce-Zdroju Edward Żarnowski przekazał Jubilatowi ciupagę.

Oprawę muzyczną mszy św. przygotował zespół regionalny Rabianie z Raby Niżnej. Organizatorem uroczystości było rabczańskie PTTK.

DSC_0178 po

DSC_0179 po DSC_0180 po

Tekst- UM Rabka Zdrój

Fot – Norbert Masłowski

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s