17 WRZEŚNIA – 75 ROCZNICA SOWIECKIEJ AGRESJI NA POLSKĘ

Dziś mija 75 rocznica sowieckiej napaści na walczącą z niemieckim najazdem Polskę. Rozpoczęta we wczesnych godzinach rannych w niedziele 17 września sowiecka inwazja ukazała prawdziwe oblicze zaborczego sowieckiego imperium, które dołączyło do zwycięzcy w rozpalonym właśnie w swoich zachodnich granic konflikcie „państw imperialistycznych”. Sowiecka machina wojenna przetoczyła się przez Wschodnie Kresy II Rzeczypospolitej powstrzymywana jedynie przez nieliczne jednostki Korpusu Ochrony Pogranicza, Wojska Polskiego i organizacje samoobrony. Główne siły Wojska Polskiego zaangażowane były w tym czasie w walce z niemieckim agresorem na północy, zachodzie i południu Polski. Sowiecka Armia Czerwona parła niepowstrzymanie na zachód, by w myśl wcześniejszych ustaleń zawartych w tajnym protokole paktu RIBBENTROP – MOŁOTOW zatrzymać się na nowej „granicy pokoju”, który dzielił ziemię „byłej Polski” pomiędzy jej sąsiadów. Po upadku Polski jej obywatele poddani zostali eksterminacji przez obydwu zaborców. W bezludne obszary sowieckiej Rosji zesłane zostało kolejne pokolenie „Polskich Tułaczy” – znawcy tematu podają liczbę 1.500.000 osób. Nielicznym z nich udało się wyjść „z domu niewoli” z Armią Polska na Wschodzie dowodzoną przez generała Władysława ANDERSA, część wróciła także z idącą ze wschodu a sformowaną przez komunistów ze Związku Patriotów Polskich 1.Armią Ludowego Wojska Polskiego. Większość z deportowanych została na zawsze w bezkresach sowieckiej Rosji – jak ci zamordowani przez oprawców z NKWD w Katyniu, Charkowie i Twerze, bądź zamęczeni, zmarli z wycieńczenia pracą ponad siły z głodu i zimna w innych bezimiennych niejednokrotnie miejscach Golgoty Wschodu. Sowiecka agresja z dnia 17 września 1939 roku, oraz zbrodnie na Naszym narodzie dokonane przez sowieckich najeźdźców była przemilczana przez cały okres PRL-u. PZPR – sowiecka agentura w Polsce i jej zbrojne ramię SB robiła wszystko aby prawda o sowieckich zbrodniach z tamtego czasu i lat następnych nie ujrzała światła dziennego, by była białą plamą w Naszej narodowej historii. O niewypowiedzianej wojnie, która rozpoczęła się sowiecką agresja 17 września 1939 roku zaczęto oficjalnie mówić po 1989 roku.
Od 2013 roku dzień 17 września obchodzony jest w Polsce jako Dzień Sybiraka – uchwałę w tej sprawie podjął Sejm RP a projekt uchwały wraz z uzasadnieniem przygotowali posłowie Prawa i Sprawiedliwości.
Więcej o sowieckiej agresji 17 września 1939 roku czytaj w zakładce OPOWIOEŚCI PRAWDZIWE – Opowieść 6: „Sowiecka inwazja 17 września 1939 roku”

170939.JPGSowieccy sojusznicy Niemców wywiązali się 17 września 1939 roku ze swych zobowiązań uderzając na walczącą samotnie Polskę.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s