PIERWSZY WYSTĘP SKOMIELNIAŃSKIEGO CHÓRU

Chór powstał w ramach projektu pt. „Śpiewać każdy może”,  przygotowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubniu. Pomysł powstał już w ubiegłym roku ale możliwość jego realizacji pojawiła się dopiero w połowie 2014 r, kiedy to projekt stworzony przez GOK został pozytywnie zaopiniowany i wybrany do realizacji. Ośrodek Kultury zakupił śpiewniki a prowadzenie chóru zostało zlecone doświadczonemu instruktorowi p. Kindze Skałce.
Pierwsze zajęcia odbyły się w sierpniu br. i są regularnie prowadzone w Filii Gminnego Ośrodka Kultury w Skomielnej Białej. GOK, jako organizator całego przedsięwzięcia, dąży do tego, by chór prezentował swój dorobek na różnorodnych imprezach i uroczystościach, dlatego  w jego repertuarze  znajdą się pieśni patriotyczne, piosenki Kabaretu Starszych Panów, pieśni kościelne, kolędy  i inne.
Podsumowaniem projektu ma być występ na uroczystościach z okazji 11 Listopada – Święta Niepodległości.
Liczymy na to, że chór będzie pracował przez najbliższe lata i wpisze się na stałe w kulturalny krajobraz naszej gminy. Zachęcamy serdecznie starszą młodzież i dorosłych, którzy mają ochotę na wspólne muzykowanie, by przyłączali się do chóru. Próby odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz 18.00 w Filii GOK w Skomielnej Białej – czyli w remizie OSP.

Tekst-Elżbieta Pasierb

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s