ZŁOTE I DIAMENTOWE JUBILEUSZE

W dniu 21 września 2014 r. po raz kolejny świętowaliśmy w naszej gminie Złote i Diamentowe Jubileusze. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele w Lubniu, koncelebrowaną przez kapłanów z każdej miejscowości wchodzącej w skład gminy Lubień, a także przez Kapelana Związku Podhalan ks. Jana Gacka, który w tym uroczystym dniu skierował słowa do wszystkich Czcigodnych Jubilatów. Wśród nich byli też Jego Rodzice. Złotych Godów dożyło razem piętnaście par, Diamentowych już tylko trze pary. Słowa skierowane do Jubilatów były pięknym podsumowaniem ich długiego, małżeńskiego życia. „Miłość wiedzie przez krzyż” powtarzał ksiądz Jan – Dostojnym Jubilatom. Kto lepiej jak wy – to rozumie? Przez wszystkie te lata w zdrowiu i w chorobie, w smutku i radości…wytrwaliście razem do dnia dzisiejszego. „Bóg jest Miłością, dowodem zaś na to, że Bóg istnieje jesteście Wy.” Kazanie przeplatane było gwarą, im dobrze znaną. Jak mówił ks. Jan „Wyście so z tego pokolenia, co jak się co psuło, to sie naprawiało, a dzisioj jak się zepsuje to się wyrzuco”… Za piękne słowo księże Janie – serdeczny Bóg zapłać.

IMG_0943Zaproszony w tym dniu Zespół Toporzanie przygotował oprawę mszy świętej, co jeszcze bardzie podniosło uroczystą atmosferę – wrześniowej niedzieli. Były też wspólne zdjęcia, które organizatorzy przekażą – Jubilatom. I tak po chmurnym poranku, zaświeciło słońce, które towarzyszyło nam już do końca dnia.

Zanim nastąpiła dekoracja Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie Wójt Gminy Lubień – Kazimierz Szczepaniec zwrócił się do wszystkich Jubilatów dziękując im za wszystko, czego dokonaliście w swoim życiu. Za miłość, ofiarność, zrozumienie wielkich celów małżeństwa. Za dobre wychowanie dzieci i wnuków. Za przykład życie dla następnych pokoleń, za trud i pracę w ich rodzinach. Za szacunek do siebie nawzajem i drugiego człowieka. Życzył im równocześnie długich lat razem w zdrowiu, błogosławieństwa Bożego i wdzięczności od najbliższych, od sąsiadów i nas wszystkich – by razem żyło nam się lepiej, w naszej „małej ojczyźnie”.

Na zakończenie uroczystości wystąpił wspomniany już Zespół Toporzanie przedstawiając dawne wiejskie wesele. Wszystkim nam bardzo się spodobali, wśród Jubilatów można było słyszeć „tak było, tak było…”

Dziękuję wszystkim, którzy skorzystali z naszego zaproszenia oraz tym, którzy przyczynili się do wspólnego przeżycia Jubileuszów 50-lecia i 60–lecia pożycia małżeńskiego.

IMG_1033 IMG_1055 IMG_1042Tekst i Fot- Strona Urzędu Gminy w Lubniu

Więcej zdjęć na https://plus.google.com/photos/111477753940994551715/albums/6062924774824810833

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s