ZNAMY JUŻ NAZWISKA WSZYSTKICH KANDYDATÓW NA RADNYCH Z NASZEJ MIEJSCOWOŚCI

We wtorek minął czas rejestracji kandydatów na radnych w nadchodzących wyborach samorządowych. Listy można było rejestrować do północy. Zgłoszenie listy kandydatów w każdym okręgu wyborczym musiało być poparte podpisami. Dzięki uprzejmości Pani Zofii Gruszkowskiej Przewodniczącej Gminnej Komisji Wyborczej w Lubniu poznaliśmy kandydatów którzy startują w wyborach samorządowych 2014 z naszej miejscowości.

OKRĘG WYBORCZY 12 – HANDZLOWA, BANASIOWA, FOLWARK, DZIAŁOWA, SŁOWIAKOWA, ŁYSKOWA.
BURTAN MARIUSZ – KWW Solidarni Polacy
BAL MARIA – KWW Samorządna Gmina Lubień
BAL BOGDAN – KWW Czas na zmiany

OKRĘG WYBORCZY 13 – KRZYSZTOFIAKOWA, LIGUSOWA, GRZONKOWA, MACIOŁOWA, BIEDRONIOWA,JONKOWA, PACHURÓWKA, NOWAKOWA, ŻURÓWKA.
KAWULA BEATA – KWW Solidarni Polacy
BALA ANDRZEJ – KWW Prawo i Sprawiedliwość
ŚMIAŁEK JAN – KWW Czas na zmiany

OKRĘG WYBORCZY 14 – KLUSKOWA, ŻUROWA, ADAMCOWA, GACKOWA, LEŚNIAKOWA, KARCZMISKO,ŚMIETANOWA, SROKOWA, OTRĘBOWA.
PAWLIKOWSKI ROMAN – KWW Solidarni Polacy
GACEK BOGUSŁAW – KWW Prawo i Sprawiedliwość
MACIOŁ JAN – KWW Samorządna Gmina Lubień
MASŁOWSKI ANDRZEJ – KWW Czas na zmiany

OKRĘG WYBORCZY 15 – LICZBA MIESZKAŃCÓW 746, UPRAWNIONYCH DO GŁOSOWANIA 574 ROLE – WACŁAWIKOWA, ZAGÓRSKIEGO, ŻELEŹNIKOWA, DUDOWA, PIŁATOWA, PASIOWA,DZIELCE, LACHY, MIERZWY, ZARĘBKI.
GACEK JÓZEF – KWW Solidarni Polacy
RABSKA ZOFIA – KWW Prawo i Sprawiedliwość
KOŁPAK JAN – KWW Czas na zmiany

Reklamy

11 thoughts on “ZNAMY JUŻ NAZWISKA WSZYSTKICH KANDYDATÓW NA RADNYCH Z NASZEJ MIEJSCOWOŚCI

 1. Pytanie do kandydatów – gdzie można zapoznać się z Waszym programem ???
  Co macie w planie zrobić dla naszej miejscowości,dla Nas jako Waszych wyborców ?????
  Program KWW Czas na zmiany już poznałam – dziękuję.

 2. No zajefajnie, z jednej strony Ci którym krzesło do tyłka przyrosło (w dosłownym tego słowa znaczeniu), z drugiej Ci który chcą im to krzesło oderwać i przykleić sobie, w końcu 1000 zł za 3 godziny pracy w miesiącu nie chodzi piechotą. A tak na poważnie kto z tej listy zrobił coś dla Naszej Pięknej Wsi za zupełną darmochę, bez żadnych korzyści dla siebie?

  • KWW Czas na zmiany.
   Trochę orientacji i wiedziałbyś o co chodzi. Ale oczywiście.. lepiej dużo gadać i kpić z innych niż ruszyć swoje za przeproszeniem dupsko i dowiedzieć się czegokolwiek.

   • Moje dupsko spedziło kilka godzin przed komputerem w poszukiwaniu istotnych informacji o których przy okazji wyboów się nie mówi albo mówi się bardzo mało – na stronach skomielnainfo i skomielna2014 w ogóle. Nie musiałem się nigdzie ruszać, wystarczy że umiem czytać i wyciągć wnioski. Wszyscy skupili się na wyborach do Rady Gminy – 4 mandaty, zapominając że są jeszcze wybory wójta, do rady powiatu itp. Ale skoro temat stanowiska radnego został wywołany, to ja się pytam gdzie są informacje na temat obowiązków i przywilejów (wynagrodzenia) radnego? Dlaczego tak zasadniczych danych, które dobitnie pokazuja dlaczego ludzie pchają się do władzy nawet tych niższych szczebli, pomimo że ludzie wylewaja na nich pomyje. Powinności radnego i RG okresla status gminy i ustawa o samorządach. Raz w miesiącu odbywa się sesja RG, na której podejmowane są uchwały opracowane w komisjach stałych – jest ich 4 i jakie one są i za co odpowiadają okreslone jest w statucie. Kazdy z radnych zasiada przynajmniej w jednej komisji (dla przykłądu Pan Jan M. zasiada w dwóch). Za posiedzenie w sesji i kazde posiedzenie w komisji radny otrzymuje po 260 zł + ryczałt na dojazdy. Dla przykładu. þółgodzinna sesja RG, która odby ła się w naszej Szkkole Podstawowej w Niedziele Dożynkową kosztowała gmine lekko 4000 zł (15 x 260 zł). W statucie napisane jest, że wszystkie protokoły z sesji i komisji, na których m.in. powiiny sie znaleźć listy obecności, terminy spotkań, wyniki głosowania itp., są do wglądu publicznego. No cóż, są na stronach Biuletynu Informacji Publicznej http://bip.malopolska.pl/uglubien/Article/id,240688.html, ale nie od razu – trzeba wypełnić wniosek i czekać. Co ciekawe nasza gmina na swoich stronach o BiP pisze tylko w jednym miejscu i to bynajmniej nie w kontekscie jako źródła informacji. Dlaczego informacje które maja byc publiczne ad-hoc nie są nimi? Bardzo ilustratywny jest artykuł z 19.02.2011 „Samorządowa lista płac” http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/2958030,samorzadowa-lista-plac,id,t.html. Po lekturze tego wszsytkiego stałem sie bardziej świadomym wyborcą. piękne slogany, hasła wyborcze – to tylko kiełbasa wyborcza, która serwowana jest nam co 4 lata, a zycie pokazjue swoje – 4 radnych przeciwko 11-stu pozostałych, co my chcemy zmienić? W wyborach realnie będę mógł tylko wpłynąc na losy jednego kandydata, który w razie sukcesu nie zbędzie mnie płytkmi wymówkami – bycie radnym to przede wszystkim obowiązki za którymi idą całkiem wymowne korzyci finansowe, więc mam prawo się domagać.
    Do KWW Czas na zmiany: w jedym macie absolutną rację – na stronach BiP są fotografie członków rady gminy ze wszystkich kadencji – przewijaja się ciągle te same twarze. Na stronach PKW mozna znaleźć info na temat wieku naszych obecnych radnych: 50, 59, 65 i uwaga 80 lat – gdzie tu polot, determinizm, energiczność? Czas na zmiany!!!

 3. Okręg nr 14 Panie sołtys KOŃCZ WAŚĆ WSTYDU OSZCZĘDŹ;-) od 1990 można powiedzieć typowe przyrośnięcie lewaka do stołka 🙂 ile to juz? Ano 24 lata i ciągle mało

 4. W związku z tym że jednym z kandydatów KWW Czas na zmiany jest osoba zajmująca się współtworzeniem tej strony i program tego komitetu bardzo szybko pojawil się w witrynie proszę o informację czy programy innych komitetów również mogą być tu opublikowane? Jeżeli nie ma z tym problemu a przypuszcam że nie to dlaczego inne programy się tu jeszcze nie pojawiły? Czy komitety wyborcze się ich wstydzą?
  Do Bogdan Gacek. Dużo piszesz ale co konkretnego poza wyczyszczeniem stołkow z „lewaków” proponujesz? Nie żebym się czepiał tylko P. Bogdana napisanie kilku informacji o swoich planach dotyczy wszystkich kandydatów. No cyba że juz nie mają na to czasu.

  • Przypomnę co napisałem już wcześniej przy tworzeniu zakładki „wybory samorządowe 2014” – „Rok 2014 to czas wyborów samorządowych. Radni, wybrani przez nas cztery lata temu już wkrótce zakończą swoją kadencję. Na naszej stronie chcemy prezentować sylwetki kandydatów na radnych. Stworzymy w ten sposób przestrzeń, w której wyborca będzie mógł zobaczyć, kto chce kandydować i reprezentować mieszkańców Skomielnej w radzie gminy, damy więc kandydatom i sztabom wyborczym możliwość nieodpłatnego zamieszczenia programów wyborczych oraz pochwalenia się sukcesami. Prosimy kandydatów oraz sztaby wyborcze o przesyłanie informacji na adres zbyszek.kraus@onet.pl wszystkie informacje będą dostępne po prawej stronie w zakładce „WYBORY SAMORZĄDOWE 2014″.
   Przepraszam ale jako administrator tej strony nie będę słał wiadomości ani dzwonił do kandydatów aby podali swój program, myślę że każdemu z nich powinno zależeć aby przedstawić się mieszkańcom naszej miejscowości. Informuje zarazem że do dnia 12 października żaden program wyborczy ani zdjęcie kandydata (poza KWW „Czas na zmiany) nie wpłynęło na podany wyżej adres. Pozdrawiam Zbyszek Kraus

  • Prowoder nie ma takiej osoby jak Bogdan Gacek :-\ A co do programu … Cóż mogą zrobić tak zwani ( bezradni) 🙂 sam jako jednostka nic nie poradzisz bo nie ma siły przebicia to jak głos wołającego na puszczy 😉 A co do czyszczenia stołków to chyba oczywiste, np. w takim urzędzie gminy jest grono osób które sa nie dość że nie kompetentne to nawet powiedział bym zbędne gdyż generują tylko koszty !!! Bardzo głupi widok gdy wchodzisz do pokoju a urzednicy grają w gre na państwowym komputerze …. Widocznie im sie nudzi i maja za dużo czasu 🙂

 5. Liczę że nasza Społeczność obudzi się i zanim oddadzą głos zastanowią się nad tym komu ten głos oddać.
  Do tej pory mało który kandydat określił swój plan działania.
  Startowali bo ich wystawiono , gdyż odpowiadali ówczesnym Władzom( szli na układy i układziki).
  Skomielnianie ich wybierali a Oni następnie występowali przeciwko Nim.
  Przykładem w ostatniej kadencji może być Nasz ośrodek zdrowia.
  Nasi dziadkowie i rodzice go wybudowali a Radni chcą go oddać Gminie w nagrodę za to że
  przez ostatnie dziesięciolecie Gmina czerpiąc korzyści ( kasa z najmu) doprowadziła go do ruiny twierdząc że nie jest właścicielem i nie będzie inwestować.
  Mało tego Gmina nie poczyniła żadnych starań aby wykorzystać ten budynek i poszerzyć wachlarz usług medycznych( po to był budowany).
  To nie jest jej interesem.
  Jeśli sami o to nie zadbamy, to ostatnia Nasza rodzima inwestycja zostanie zaprzepaszczona.
  Ciekawe co by na ten obrót spraw powiedzieli Nasi Zacni Przodkowie??????

  • Co by się stało,gdyby w miejsce 15 -tu radnych, w gminach
   do 20000 mieszkańców ustalono np; wystarczy 5 radnych ?
   Tyle i aż tyle.
   Gminy by chyba dalej funkcjonowałyby, tak jak do tej pory.
   Projekty budżetu przygotowane przez urzędników i wójta,
   radni by też zaklepali, bo jak inaczej . Jakie oszczędności ? .
   Podobnie można odnieść się do posłów, urzędników od gminy
   poczynając aż do ministerstw kończąc.
   Sejm szczyci się , w okresie kadencji uchwalono np: 2000
   nowych ustaw , następny mówi o 3000 ustawach.
   Przygotowano tyle pracy, że trzeba jeszcze zatrudnić nowych
   ludzi ( wzrost administracji o kilkadziesiąt tysięcy etatów )
   Żyjemy w kraju gdzie kryzys dotknął sferę produkcyjną.
   Zlikwidowano zakłady, zatrudnienie spadło na łeb na szyję.
   Gdyby było odwrotnie , bylibyśmy bogaci .
   Wypadałoby wybrać takie tęgie głowy , aby miały pomysł co zrobić
   teraz , za rok , dwa , by ściągnąć inwestorów do naszej miejscowości
   lub też ukończyć temat budynku Ośrodka Zdrowia, stworzenie
   warunków do opieki specjalistycznej, który uwarunkowany był od decyzji
   ( jak słyszymy) wojewody o przywróceniu mieszkańcom praw własności.
   Winimy dalej wojewodę , starostę za opieszałość i nie wypełnienie
   postanowienia Sądu Okręgowego z Krakowa z 2011 roku.
   Czy kandydatów stać na takie wyzwanie?

   • Na głos zasługują jedynie panowie z KWW Czas na zmiany.
    Reszta Państwa nie wykazała się w roli radnych. Nic nie wnoszą. Szkoda czasu ;//

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s