CENTRUM SKOMIELNEJ BIAŁEJ PRZYJAZNE DLA PIESZYCH

chodnik_skomielna_1

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Wójt Gminy Lubień zlecił przygotowanie dokumentacji na budowę oczekiwanego traktu pieszego w centrum Skomielnej Białej na roli Słowiakowej. Zadanie realizowane jest pod nazwą „Projekt przebudowy drogi gminnej polegającej na budowie chodnika dla pieszych w Skomielnej Białej – Rola Słowiakowa”. Proponowany ciąg pieszy, połączy chodniki przy Dk-7 „zakopianka” i przy Dk-28 w jeden system ciągów pieszych tak, aby piesi mieszkańcy miejscowości mogli w bezpieczny sposób poruszać się pomiędzy głównymi obiektami w tym kultu religijnego, placówek oświatowo-sportowych, obiektów handlowo-usługowych, itp.

Wspomnieć przy tym należy, że gmina Lubień proponując to rozwiązanie musi uwzględnić zarówno ograniczone możliwości terenowe (proponowany projekt w niewielkich tylko fragmentach zachodzi na działki prywatne – część zgód już pozyskano) jak również normami technicznymi, funkcjonalnością, estetyką i możliwościami finansowymi gminy. Proponowany chodnik ma mieć średnią szer. ok. 1,2 m z nawierzchnią z kostki betonowej w dwóch kolorach. Przewidziano również, w dwóch naturalnie ukształtowanych wnękach miejsca na mijanki w celu utrzymania ruchu dwukierunkowego dla pojazdów kołowych bez narażania pieszych na ewentualne prawdopodobieństwo wyjeżdżania samochodów na chodnik. Nadto w celu spełnienia parametrów technicznych i norm drogowych istniejący otwarty system odwodnienia drogi zostanie zastąpiony podziemną kanalizacją deszczową całego odcinka drogi. Zostanie także położona nawierzchnia bitumiczna na części jezdnej w celu prawidłowego odprowadzenia wód powierzchniowych z terenu drogi. Budowa pierwszego etapu rozpocznie się po skompletowaniu dokumentacji i uzyskaniu stosownych pozwoleń.

Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa a w szczególności mieszkańców, których posesje bezpośrednio przylegają do wspomnianej wcześniej drogi prosimy o zgłaszanie uwag, ewentualnych sugestii do projektu do tutejszego Urzędu Gminy do dnia 12 listopada 2014 r.

Źródło-strona Urzędu Gminy w Lubniu

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s