STYPENDIUM MINISTRA KULTURY DLA DAMIANA MASŁOWSKIEGO ZE SKOMIELNEJ BIAŁEJ

W dniu 6 listopada w Zamku Królewskim w Warszawie 60 uczniów szkół artystycznych II stopnia z całej Polski odebrało Stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z satysfakcją informujemy, iż wśród laureatów znalazło się dwóch uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem: Sonia Nowok i Damian Masłowski z kl. 4 LP. Dyplomy wręczyła Podsekretarz Stanu w MKiDN dr Monika Smoleń.

2Stypendia przyznawane są uczniom szkół artystycznych, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce oraz są laureatami krajowych lub międzynarodowych konkursów plastycznych.

W Gali Stypendialnej w Warszawie z ramienia Zespołu Szkół Plastycznych w Zakopanem uczestniczyli: Marek Król – Józaga – wicedyrektor ZSP, Ireneusz Bęc – nauczyciel rysunku i malarstwa oraz Łukasz Kocańda wychowawca laureatów.

W styczniu na szkolnej stronie internetowej prezentujemy zestaw prac ucznia kl. 3 LP Damiana Masłowskiego. W ramach “Dzieła miesiąca” Damian prezentuje wybrane prace malarskie, rysunkowe i graficzne, które zrealizował w ciągu dwóch ostatnich lat podczas zajęć szkolnych, warsztatów i plenerów artystycznych oraz indywidualnie w zaciszu swojego domu.

Damian Masłowski jest laureatem szkolnych i ogólnopolskich konkursów: “Autoportret 2012” oraz “Autoportret 2013”, 15 Międzynarodowy Festiwal Rysowania Zabrze 2012, 16 Międzynarodowy Festiwal Rysowania Zabrze 2013. Uczeń brał udział w plenerach artystycznych: Plener malarski “Morskie Oko 2013”, Plener artystyczny w Żilinie na Słowacji.

Nauczycielem prowadzącym z rysunku i malarstwa jest pan dr Ireneusz Bęc.

Nagrodę w szkolnym konkursie “Dzieło miesiąca” ufundował Pan Paweł Włoch, członek Zarządu Poczty Polskiej S.A..

Źródło- http://zsp-kenar.pl/index.php/pl/stypendia_ministra_kultury_i_dziedzictwa_narodowego_dla_naszych_uczniow/

Reklamy

One thought on “STYPENDIUM MINISTRA KULTURY DLA DAMIANA MASŁOWSKIEGO ZE SKOMIELNEJ BIAŁEJ

  1. Brawo!
    Młody człowieku jesteś dumą Skomielnej. Jesteśmy Ci niezmiernie wdzięczni, że przez swój talent tak wspaniale reprezentujesz w świecie naszą miejscowość.
    Tak trzymaj 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s