STYPENDIUM MINISTRA KULTURY DLA DAMIANA MASŁOWSKIEGO ZE SKOMIELNEJ BIAŁEJ

W dniu 6 listopada w Zamku Królewskim w Warszawie 60 uczniów szkół artystycznych II stopnia z całej Polski odebrało Stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z satysfakcją informujemy, iż wśród laureatów znalazło się dwóch uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem: Sonia Nowok i Damian Masłowski z kl. 4 LP. Dyplomy wręczyła Podsekretarz Stanu w MKiDN dr Monika Smoleń.

2Stypendia przyznawane są uczniom szkół artystycznych, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce oraz są laureatami krajowych lub międzynarodowych konkursów plastycznych.

W Gali Stypendialnej w Warszawie z ramienia Zespołu Szkół Plastycznych w Zakopanem uczestniczyli: Marek Król – Józaga – wicedyrektor ZSP, Ireneusz Bęc – nauczyciel rysunku i malarstwa oraz Łukasz Kocańda wychowawca laureatów.

W styczniu na szkolnej stronie internetowej prezentujemy zestaw prac ucznia kl. 3 LP Damiana Masłowskiego. W ramach “Dzieła miesiąca” Damian prezentuje wybrane prace malarskie, rysunkowe i graficzne, które zrealizował w ciągu dwóch ostatnich lat podczas zajęć szkolnych, warsztatów i plenerów artystycznych oraz indywidualnie w zaciszu swojego domu.

Damian Masłowski jest laureatem szkolnych i ogólnopolskich konkursów: “Autoportret 2012” oraz “Autoportret 2013”, 15 Międzynarodowy Festiwal Rysowania Zabrze 2012, 16 Międzynarodowy Festiwal Rysowania Zabrze 2013. Uczeń brał udział w plenerach artystycznych: Plener malarski “Morskie Oko 2013”, Plener artystyczny w Żilinie na Słowacji.

Nauczycielem prowadzącym z rysunku i malarstwa jest pan dr Ireneusz Bęc.

Nagrodę w szkolnym konkursie “Dzieło miesiąca” ufundował Pan Paweł Włoch, członek Zarządu Poczty Polskiej S.A..

Źródło- http://zsp-kenar.pl/index.php/pl/stypendia_ministra_kultury_i_dziedzictwa_narodowego_dla_naszych_uczniow/

One thought on “STYPENDIUM MINISTRA KULTURY DLA DAMIANA MASŁOWSKIEGO ZE SKOMIELNEJ BIAŁEJ

  1. Brawo!
    Młody człowieku jesteś dumą Skomielnej. Jesteśmy Ci niezmiernie wdzięczni, że przez swój talent tak wspaniale reprezentujesz w świecie naszą miejscowość.
    Tak trzymaj 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s