VI TURNIEJ SIATKARSKI O PUCHAR WÓJTA GMINY LUBIEŃ

Już po raz szósty na hali widowiskowo-sportowej przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lubniu odbędzie się Turniej Siatkarski o Puchar Wójta Gminy Lubień. Pięć poprzednich edycji rozgrywek obfitowało w sportowe emocje – nie tylko ze względu na rozgrywane spotkania. Turniej jest bowiem idealną okazją do promowania miejscowych drużyn sportowych i wyróżniających się sportowców. W 2014 roku zaprezentowały się m.in. KS Luboń Skomielna Biała, KS Topór Tenczyn, zespoły cheerleaderek oraz tancerze Karolina Sobczak i Kacper Jagielski. Wraz z siatkarkami i siatkarzami stworzyli piękne widowisko, stając się idealną reklamą sportu w Gminie Lubień. Działania organizatorów wspiera patron medialny rozgrywek Myślenice iTV Powiatowa Telewizja oraz liczne grono sponsorów.

Piłki-siatkówka

Lubień był w ostatnich latach ważnym miejscem na siatkarskiej mapie Małopolski. Doroczne rozgrywki siatkarskie przyciągają profesjonalistów i amatorów, którzy chcą się sprawdzić w rywalizacji na coraz wyższym poziomie. Mecze są atrakcyjne dla sympatyków tej pięknej dyscypliny sportu, która aktualnie święci tryumfy za sprawą sukcesów polskiej reprezentacji. Organizatorzy mają nadzieję, że zwycięstwa kadry narodowej przełożą się na dodatkowe zainteresowanie ich inicjatywą: „Z każdym rokiem przybywa nam widzów oraz drużyn wyrażających chęć wzięcia udziału w Turnieju. Nie zostaje nam nic innego, jak zaprosić wszystkich do Lubnia – zdecydowanie warto nad odwiedzić, nie tylko przy okazji rozgrywek siatkarskich”.

Miejscowość Lubień znajduje się 40 kilometrów od Krakowa, a dzięki połączeniu drogą ekspresową czas przejazdu ze stolicy Małopolski wynosi około 35 minut. Lokalizacja jest niewątpliwym atutem rozgrywek, a zaproszeni goście nie mają trudności z dojazdem na „przedpole Podhala”. Malowniczo położona gmina do tej pory znana była głównie dzięki znakomitym występom kolarzy górskich z klubu Luboń Skomielna Biała, który wychował wielu młodzieżowych mistrzów Polski. Dzięki zaangażowaniu Wójta Gminy Lubień Kazimierza Szczepańca i lokalnych miłośników siatkówki także ta dyscyplina sportu zyskuje sobie popularność. Wójt, który do niedawna sam grywał w siatkówkę i piłkę nożną, w ciepłych słowach wypowiada się na temat podobnych inicjatyw sportowych: „Staramy się wspierać sport w każdym wydaniu, a tego typu wydarzenia szczególnie. To doskonała szansa na promocję aktywnych form spędzania czasu i oczywiście Gminy Lubień. Z radością obserwuję rozwój lokalnych klubów, szczególnie w młodszych kategoriach wiekowych, bo to przede wszystkim w młodzież chcielibyśmy inwestować”. Sukcesy kolarzy potwierdzają słuszność słów gospodarza, a liczne inwestycje w infrastrukturę sportową dają nadzieje na dalszy rozwój.

Szósta edycja Turnieju zostanie rozegrana w dniach 7-8 lutego 2015 roku. W turnieju głównym zmierzy się 12 drużyn męskich, w tym kilka ekip biorących udział w rozgrywkach ligowych Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej. W niedzielę zagrają również panie, które zmierzą się w mini-turnieju rozpisanym na cztery drużyny. Przed finałami odbędą się towarzyszące imprezie konkursy dla zawodników i publiczności, w tym popularny i niezwykle efektowny Konkurs Siatkarskiego Gwoździa.

Sędzią głównym Turnieju został Piotr Kapa, którego wspierać będzie Tomasz Niemczura. Dla doskonale znanej w środowisku siatkarskim sędziowskiej pary będzie to pierwsza przygoda z rozgrywkami w Lubniu. Jeśli rozsmakują się w miejscowej kuchni tak bardzo jak ubiegłoroczni arbitrzy Wojciech Guratowski i Mikołaj Małecki będą tutaj wracać jeszcze niejeden raz!

Wszystkich serdecznie zapraszamy do Lubnia! 7 i 8 lutego siatkówka znowu zagości w miejscowej hali przy Gimnazjum im. Jana Pawła II – emocji z pewnością nie zabraknie.

Źródło-Urząd Gminy w Lubniu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s