IV ZWYCZAJNA SESJA RADY GMINY LUBIEŃ

W dniu 23 stycznia br. o godzinie 13.00 w siedzibie Urzędu Gminy w Lubniu odbyła się czwarta zwyczajna sesja siódmej kadencji Rady Gminy. Sesje rozpoczął Przewodniczący Rady Gminy Stanisław BIEDROŃCZYK przedstawiał porządek obrad, który wraz z protokołem z trzeciej zwyczajnej sesji zatwierdzili obecni radni. W dalszej kolejności Wójt Gminy Lubień Kazimierz SZCZEPANIEC odczytał „Sprawozdanie” z wykonania uchwał Rady Gminy i realizacji wniosków i interpelacji – w okresie między sesjami Wójt Gminy Lubień wydał 9 zarządzeń. Po wystąpieniu Wójta głos zabrali radni, którzy zgodnie z porządkiem obrad składali interpelacje, zapytania i wnioski. Na kilka zapytań radnych odpowiadali obecni na czwartej sesji Radni Powiatowi. Przewodniczący Rady Gminy odczytywał projekt n/w uchwał:
-w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Lubień – przegłosowana jednogłośnie przez radnych;
-Uchwała Budżetowa na rok 2015 Rady Gminy Lubień – przegłosowana 12 głosami „za” przy trzech głosach „wstrzymujących się”;
-w sprawie określenia rocznej dotacji dla samorządowych instytucji kultury na rok 2015 – przegłosowana przez radnych jednogłośnie;
Każdorazowe odczytanie projektu uchwały poprzedzało opiniowanie jej przez Przewodniczących Stałych Komisji przy Radzie Gminy Lubień. Komisje te szczegółowo omawiały projekty przyjętych na czwartej zwyczajnej sesji uchwał w trakcie swych prac w dniu 21 stycznia br.
Po zakończeniu głosowań Wójt Gminy odpowiadał na wnioski interpelacje i zapytania radnych. W trakcie sesji głos zabrali także, radni Rady Powiatu Myślenickiego. W wolnych wnioskach odczytano Wniosek złożony przez Przewodniczącą Komisji Wychowania, Oświaty, Kultury i Zdrowia oraz spraw socjalnych dotyczący wywieszania flagi państwowej na budynkach Urzędu Gminy Lubień, oraz budynkach Jednostek Organizacyjnych Gminy, którymi są: szkoły i przedszkola, Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminny Ośrodek Kultury i jego filia, Gminna Biblioteka Publiczna i jej filie w dniu 1 marca 2015 roku dla uczczenia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, oraz w dni innych rocznic patriotycznych.
Na tym czwartą zwyczajną sesję Rady Gminy Lubień zakończono.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s