SPOTKANIE RADNYCH KWW „CZAS NA ZMIANY” Z MIESZKAŃCAMI

W dniu 25 stycznia br. po godzinie 10.30 w auli szkoły w Skomielnej Białej odbyło się spotkanie radnych Rady Gminy Lubień wybranych z Komitetu Wyborczego Wyborców „Czas na zmiany” z mieszkańcami Naszej wsi. Na zebranie licznie przybyli mieszkańcy Skomielnej Białej. Na wstępie radni przedstawili cel, którym kierowali się organizując spotkanie z mieszkańcami wsi:
„Celem dzisiejszego spotkania jest realizacja podstawowego punktu programu KWW „Czas na zmiany”, jakim są spotkania i konsultacje z mieszkańcami Naszej wsi. Spotkania takie są także obowiązkiem radnych wynikającymi ze statutu Rady Gminy. W tym miejscu chcemy nadmienić, że w Radzie Gminy Lubień stanowimy zdecydowaną mniejszość, dysponując zaledwie 3 głosami na 15 radnych. Nie jest to nawet niezbędne minimum aby złożyć projekt uchwały. W tym miejscu zwracamy się z apelem do tych mieszkańców Naszej wsi, którzy do tej pory zameldowani są na stałe w innych miejscowościach – zameldujcie się tu gdzie przebywacie na stałe być może dzięki Wam w następnych wyborach do Rady Gminy ze Skomielnej Białej wybieranych będzie pięciu radnych a nie czterech jak to ma miejsce obecnie.
Nasze działania mają na celu pełną transparentność (tzn. jawność głosowań, zgłaszanych wniosków, zapytań i interpelacji, które dzięki uprzejmości skomielna.info są dostępne na tej internetowej stronie.
Jawność i przejrzystość oraz działanie na rzecz mieszkańców Naszej wsi pozostaje w dalszym ciągu wiodącym punktem naszego programu.”

W trakcie zebrania poruszono szereg problemów nurtujących mieszkańców Naszej społeczności, z których najważniejsze to:
-problemy mieszkańców z drogami, budowa nowych, remonty istniejących;
-problemy mieszkańców z zimowym utrzymaniem dróg;
-problemy mieszkańców „ze ściekami”, z naliczaniem norm i opłat przez Spółkę „Górna Raba”;
-nowa firma „odbierająca śmieci”, zobowiązania mieszkańców wobec Gminy Lubień z racji opłat za odbiór odpadów komunalnych, zaległości z roku 2014;
-zbliżające się wybory do Rady Sołeckiej Naszej wsi, wyłonienie „odpowiednich” ludzi, którzy będą bezinteresownie pracować na rzecz społeczności lokalnej.

Reklamy

3 thoughts on “SPOTKANIE RADNYCH KWW „CZAS NA ZMIANY” Z MIESZKAŃCAMI

  1. Tu nie chodzi tylko o odśnieżanie ale również posypywanie dróg w czasie gołoledzi.
    Płacimy podatki i mamy prawo oczywiście w ramach rozsądku wymagać, nikt nie robi nam łaski.
    Każdy w jakimś zakresie musi sam sobie odśnieżyć drogę dojazdową do drogi głównej i nikomu z tego powodu ” korona z głowy nie spada” oczywiście.
    Zakres odśnieżanych dróg powinien oczywiście ulec poszerzeniu i o to powinni postarać się Nasi Radni, którym gratuluję rzeczowego i spokojnego spotkania z mieszkańcami.
    Gratuluję też mieszkańcom że stanęliśmy na wysokości zadania wybierając rzeczowych, kulturalnych, godnych Skomielnej przedstawicieli do Rady Gminy.

  2. Czy ktoś widział Pasia? Hej ludzie skrzyknijmy się i odśnieżymy „Panu „Pasiowi wyjazd z domu żeby nie musiał czekać na słońce do odśnieżania chodników.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s