WSPOMÓŻ LOKALNĄ INICJATYWĘ !!

Drogi Mieszkańcu Skomielnej Białej i Każdy, kto jest zainteresowany rozwojem inicjatyw obywatelskich – jeśli chcesz mieć wkład w realizację naszych wspólnych celów związanych z nadrzędną wartością jaką dla Nas wszystkich jest Zdrowie – wspomóż Stowarzyszenie Ochrony i Promocji Zdrowia w Skomielnej Białej 1% Twojego podatku!!
Nr KRS 0000073471
Co roku odprowadzasz Państwu znaczną część swoich przychodów. Państwo niestety nie przewiduje dla organizacji pozarządowych gwarantowanych środków finansowych, w dużej mierze uzależniając możliwość funkcjonowania takich organizacji od woli ludzi, którzy poprzez przekazanie darowizny czy właśnie tego 1 % wspomogą finansowo.
Przekazanie 1 % nic nie kosztuje. Przypominamy, że 1% podatku dochodowego mogą przekazać organizacjom:
• podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych);
• podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych;
• podatnicy prowadzący działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.
1% mogą przekazać również emeryci, pod warunkiem jednak, że samodzielnie wypełnią PIT-37 na podstawie PIT -u otrzymanego z ZUS.
Nie zostawiaj sprawy rozliczenia podatku pracodawcy, gdyż wtedy nie masz możliwości przekazania 1%.
Stowarzyszenie Ochrony i Promocji Zdrowia w Skomielnej Białej jest organizacją pożytku publicznego, która realizuje szczególne cele na rzecz społeczności. Jak wiadomo powszechnie, nasze działanie ukierunkowane jest na poprawę warunków opieki zdrowotnej na terenie naszej miejscowości. Ten cel chcemy realizować nie tylko prowadząc działalność leczniczą, ale szerzej – poprzez promowanie zdrowego stylu życia naszych mieszkańców. Chcemy zaangażować się w powstanie ścieżek rowerowych, tras, po których mogliby chodzić coraz bardziej aktywni w naszej wsi zwolennicy nordic walking.
Niemniej, prócz chęci, pomysłów potrzebujemy wsparcia finansowego, by móc to wszystko zrealizować. Przekazane przez Państwa pieniądze w formie 1 % będą wykorzystane ściśle na cele, jakie wyznaczyło sobie Stowarzyszenie jako organizacja pożytku publicznego.
Chcemy dla Państwa wiele zdziałać i prosimy jednocześnie o wsparcie !!
1_podatku_dla_caritas_archidiecezji_gnieznienskiej

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s