LUDZIE LISTY PISZĄ….

Jeszcze kilka lat temu w Skomielnej Białej funkcjonował Urząd Pocztowy świadczący pełen zakres usług. Można było zatem nadawać w nim listy i paczki, ale również odbierać korespondencję i przesyłki, przychodzące do mieszkańców Naszej wsi. W wyniku kolejnych restrukturyzacji Urząd Pocztowy w Skomielnej Białej został  zamknięty a jego pracownicy przeniesieni do Lubnia. Obecnie po Naszej wiosce rozeszła się wiadomość,  iż Urząd Pocztowy z Lubnia zostaje przeniesiony do Myślenic a ma to nastąpić  już wkrótce , bo w maju br. Obecnie pracownicy poczty –  listonosze zarówno przed jak i po zakończeniu pracy muszą udać do Urzędu Pocztowego w Lubniu, celem pobrania a następnie rozliczenia się z pieniędzy i przesyłek, które przed rozpoczęciem pracy otrzymali  do dostarczenia adresatom na trenie Naszej wsi . Po zmianach, które miałyby nastąpić, zadania te realizować będą w Urzędzie Pocztowym w Myślenicach. Zaznaczyć także należy, iż również mieszkańcy Skomielnej Białej, którzy z różnych powodów nie odebrali korespondencji, a którym pozostawiono „awizo”, będą musieli także udać się do Urzędu Pocztowego w Myślenicach oddalonego od Skomielnej Białej o 30 km, choć  na terenie pobliskiej Rabki Zdrój funkcjonuje Urząd Pocztowy czynny od poniedziałku do piątku  w godzinach 7.00 – 19.00 a w soboty  w godzinach 7.00 – 14.00.  Jak  poinformował nas w rozmowie telefonicznej   Dyrektor Oddziału Rejonowego Poczty Polskiej w Krakowie  Jan Guzik,  Urząd Pocztowy w Lubniu nie zostanie zamknięty, jednak co do miejsca odbioru poczty przez pracowników – listonoszy decyzja zostanie podjęta w połowie kwietnia br.

DSC_0060a

7 thoughts on “LUDZIE LISTY PISZĄ….

 1. prawa rynku jak będziecie jeżdzić na zakupy do biedronki w Rabce lub Jordanowie to i sklepy w Skomielnej pozamykają

 2. Nie możemy odłączy się z POCZTĄ od Lubnia i stara się o przyłączenie do Rabki.
  To jest logiczne i w pełni uzasadnione.

  • Jestem za przeniesieniem poczty do Rabki
   Logika to taka – 4 km zamiast 12 ( w jedną stronę ) , dostępność
   do godz.19 w każdy dzień , oraz w soboty do 14 -tej .
   Co na to Gmina Lubień , przecież dużo może ?/?/
   jakie stanowisko radnych ze Skomielnej.

 3. Wystarczyło by, aby ktoś otworzył AGENCJĘ POCZTOWĄ i problem z głowy… Jeżeli ktoś dysponuje tylko własnym lokalem niech przemyśli sprawę bo uważam że taki punkt byłby rentowny.

  • Podzielam, temat agencji pocztowej był poruszany na zebraniu wiejskim
   w 2012 roku i wcześniej przy likwidacji poczty w Skomielnej Białej.
   Do tej pory nie było chętnych , może teraz znajdzie się osoba bezrobotna
   aby otworzyć działalność gospodarczą i zarabiać ( a nie liczyć na nędzne
   zasiłki z naszych podatków )

   • Sam korzystam z usług takiej agencji np. w Ludźmierzu i uważam, że jest to dobre rozwiązanie. Jedyny minus to godziny otwarcia (tylko kilka godzin w ciągu dnia) ale to jest indywidualna sprawa właściciela takiej agencji. Wystarczy punkt wielkości kiosku ruchu….

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s