ZAKOŃCZYŁ SIĘ VI TURNIEJ SIATKARSKI O PUCHAR WÓJTA GMINY LUBIEŃ-AKTUALIZACJA

Już po raz szósty najlepsze drużyny siatkarskie z Małopolski spotkały się na hali widowiskowo-sportowej przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lubniu, by zmierzyć się w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Lubień. Tegoroczne rozgrywki zgromadziły 12 ekip męskich oraz 4 drużyny żeńskie, głównie reprezentantów III ligi MZPS. Organizator Turnieju Mateusz Łabuz liczył na szeroki odzew środowiska siatkarskiego oraz wszystkich sympatyków tej pięknej dyscypliny sportowej: Po spektakularnych sukcesach polskich siatkarzy przeżywamy okres wzmożonego zainteresowania siatkówką. Tego typu wydarzenia są nie tylko świetną okazją do promocji tej dyscypliny, ale także aktywności fizycznej i sportu w ogóle. Gmina Lubień bardzo udanie wykorzystuje swoje walory, umożliwiając mieszkańcom i turystom wszechstronny rozwój sportowy. Siatkówka jest tylko jednym z wielu elementów”.
W dniach 7-8 lutego 2015 roku siatkówka stała się elementem najważniejszym. W sobotę od rana rozgrywano mecze grupowe, a na inaugurację rozgrywek zmierzyły się zespoły Hutnika Kraków oraz Dobczyc. Już pierwszy mecz pokazał, że o końcowe zwycięstwo wszystkim przyjdzie ciężko walczyć – faworyzowani siatkarze z Krakowa musieli mocno się namęczyć, by zgarnąć pełną pulę i pokonać przeciwników 2:0. W przedpołudniowej sesji gier zwycięstwa odnosiły drużyny Lubień i Przyjaciele, Gwoździe, Gorce McArthur Nowy Targ i wraz z Hutnikiem Kraków zakwalifikowały się do niedzielnych ćwierćfinałów. Z dobrej strony zaprezentowała się młoda drużyna Dunajca Nowy Sącz. Jeszcze więcej emocji czekało zawodników i kibiców po południu. Zaczęło się od niezwykle wyrównanego meczu Grunwaldu Chełmek z GSKS Laskowa. Czwartoligowcy z Laskowej sukces mieli na wyciągnięcie ręki, ale wypuścili zwycięstwo w drugim secie, przegrywając z liderem III ligi 2:1. Nerwowo było także w meczu MKS-u Andrychów z reprezentacją Gminy Tokarnia. Utalentowani zawodnicy z potężnego ośrodka siatkarskiego zwyciężyli w drugim secie 36:34, ustanawiając rekord Turnieju. W trakcie pięciu poprzednich edycji nikt nie rozegrał tak długiego i zaciętego seta. Tie-breaki upodobali sobie siatkarze z Chełmka, którzy w drugim meczu grupowym ograli drużynę TKKF Gangreniaki, zajmując pierwsze miejsce w grupie. Na drugie wskoczyła Laskowa, która wygrała mecz z Gangreniakami 2:0. Późnym wieczorem rozstrzygnęły się również losy pierwszego miejsca w grupie D, gdzie MKS Andrychów wygrał z LKS Bobowa 2:0. W opinii wielu kibiców było to starcie faworytów do zwycięstwa w całej imprezie.
8 lutego od rana rozgrywano mecze ćwierćfinałowe. Najpierw drużyna Lubień i Przyjaciele po zaciętym boju ograła zaprzyjaźnioną ekipę Gorców McArthur Nowy Targ. Warto podkreślić, że obie drużyny składały się głównie z zawodników AZS UJ, którzy na co dzień trenują ze sobą w Krakowie. Znacznie mniej ciekawe było spotkanie Hutnika Kraków z ekipą Gwoździ. Wzmocnieni Tomaszem Ćwiertnią siatkarze Hutnika bez trudu uporali się z przeciwnikiem. Brak emocji zrekompensował mecz LKS Bobowa z Grunwaldem Chełmek – 2:1 dla Bobowej po niezwykłej pogoni w tie-breaku ostatecznie obudziło wszystkich, którzy przed południem zawitali do Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lubniu. Seria zagrywek Piotra Mędonia pozwoliła LKS-owi Bobowa na odrobienie straty 14:11 i zwycięstwo 18:16. W ostatnim ćwierćfinale MKS Andrychów znowu pokazał klasę sportową, wygrywając z GSKS Laskowa 2:0.
Półfinały zapowiadały się niezwykle ciekawie, a cztery najlepsze drużyny sprostały oczekiwaniom i nie rozczarowały kibiców. Gospodarze z Lubnia zmierzyli się z Bobową i w świetnym stylu wygrali 2:0, utrzymując bardzo wysoką skuteczność w ataku i w polu serwisowym. Serwis był również kluczem do zwycięstwa w drugim niedzielnym półfinale. Hutnik Kraków ograł MKS Andrychów 2:1, a mecz obfitował w mocne ataki, znakomite bloki i spektakularne obrony. Na uwagę zasługuje wspaniały doping andrychowskich kibiców, którzy przyjechali do Lubnia ze swoją drużyną i przez dwa dni niezwykle aktywnie wspierali ich podczas kolejnych gier. Rozstrzygnięcia w półfinałach były ostatnim akcentem tej fazy rozgrywek w turnieju męskim, a około godziny 15.00 do gry przystąpiły panie. Ich turniej poprzedził tradycyjny Konkurs Siatkarskiego Gwoździa, w którym najlepszy okazał się Piotr Bogusiewicz z drużyny Hutnika Kraków.
Turniej Kobiet rozgrywany był w oryginalnej formule. Drużyny Dalinu Myślenice, AZS-u UJ, Salosu Kraków i Myślenic zagrały po dwa sety każdy z każdym. W pięciu spotkaniach padły remisy i tylko Salos Kraków zdołał odnieść zwycięstwo 2:0, pokonując AZS UJ. To wystarczyło do zajęcia pierwszego miejsca i obrony tytułu sprzed roku. Panie po raz drugi miały okazję zaprezentować się lubieńskiej publiczności i jeszcze raz udowodniły, że pod względem ilości emocji mogą śmiało konkurować z panami. Ozdobą zaciętych pojedynków były świetne obrony i przedłużające się akcje, w czasie których piłka kilkukrotnie znajdowała się po jednej i drugiej stronie siatki. Kapitanki wszystkich ekip miały trudne zadanie, dokonując wyboru Najlepszej Zawodniczki Turnieju. Ich decyzją statuetkę otrzymała Żaneta Jewuła, która wyróżniała się skutecznymi atakami i bardzo dobrą dyspozycją na zagrywce. W trakcie trwania Turnieju Kobiet odbył się konkurs zagrywki do celu, w którym mogli wziąć udział także kibice. Trafieniami popisał się wójt Gminy Lubień Kazimierz Szczepaniec, który spędził na hali cały weekend, żywiołowo dopingując siatkarkom i siatkarzom. Okazało się, że świetnie idzie mu również celowanie serwisem.
Po zakończeniu Turnieju Kobiet rozegrany został mecz finałowy turnieju głównego. Drużyny Hutnika Kraków oraz Lubień i Przyjaciele mierzyły się ze sobą w sobotnim meczu grupowym. Wtedy lepsi okazali się gospodarze. W finale wynik był podobny, ale tym razem „Hutnicy” mocno postawili się starszym kolegom. Obie ekipy dzieliła minimalna różnica, decydowały niuanse i pojedyncze akcje. Dość powiedzieć, że pierwszy set skończył się wynikiem 25:23, a w drugim siatkarze z Lubnia odrobili w końcówce trzypunktową stratę i zwyciężyli 29:27. Wyróżniającą się postacią był atakujący lubieńskiej drużyny Patryk Węziński, który świetnie konkurował z Tomaszem Ćwiertnią i poprowadził swoją drużynę do drugiego z rzędu tryumfu. Jego wysiłek został doceniony przez kapitanów, którzy uhonorowali go statuetką dla MVP Turnieju. Nagrodę dla najlepszego rozgrywającego dostał Dawid Fremel z Hutnika Kraków.
VI Turniej Siatkarski o Puchar Wójta Gminy Lubień po raz kolejny okazał się imprezą, która cieszy się zainteresowaniem małopolskiego środowiska siatkarskiego, przyciągając znakomite zawodniczki i zawodników oraz utytułowane drużyny. Zadbali oni o wysokim poziom rozgrywek, dużą ilość emocji oraz świetną zabawę. Ci, którzy przyszli na halę widowiskowo-sportową przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lubniu z pewnością nie byli rozczarowani i, o czym zapewniają organizatorzy, za rok znowu będą mieli okazję, by wziąć udział w imprezie.  Poniżej zdjęcia z meczu Dalin Myślenice-Salos Kraków oraz wyniki meczów grupowych

DSC_7678 DSC_7681 DSC_7738

DSC_7517 DSC_7525 DSC_7527 DSC_7532 DSC_7539 DSC_7555 DSC_7559 DSC_7571 DSC_7572 DSC_7577 DSC_7580 DSC_7581 DSC_7584 DSC_7586 DSC_7587 DSC_7589 DSC_7592 DSC_7593 DSC_7596 DSC_7597 DSC_7598 DSC_7599 DSC_7602 DSC_7604 DSC_7608 DSC_7612 DSC_7614 DSC_7632 DSC_7635 DSC_7638 DSC_7641 DSC_7643 DSC_7651 DSC_7662 DSC_7664 DSC_7666 DSC_7668 DSC_7672 DSC_7673 DSC_7675 DSC_7682 DSC_7691 DSC_7694 DSC_7698 DSC_7701 DSC_7714 DSC_7724 DSC_7729 DSC_7730 DSC_7736 DSC_7737 DSC_7738 DSC_7742 DSC_7744 DSC_7777

Wyniki meczów grupowych:
Hutnik Kraków – Dobczyce 2:0
KS Gorce McArthur Nowy Targ – Dunajec Nowy Sącz 2:0
Lubień i Przyjaciele – Hutnik Kraków 2:0
Gwoździe – Gorce McArthur Nowy Targ 2:0
Lubień i Przyjaciele – Dobczyce 2:0
Gwoździe – Dunajec Nowy Sącz 2:1
Grunwald Chełmek – GSKS Laskowa 2:1
MKS Andrychów – Tokarnia 2:0 (jeden z setów 36:34!)
Grunwald Chełmek – TKKF Gangreniaki 2:1
LKS Bobowa – MKS Andrychów 0:2
GSKS Laskowa – TKKF Gangreniaki 2:0
LKS Bobowa – Tokarnia 2:0

Ćwierćfinały:
Lubień i Przyjaciele – KS Gorce McArthur Nowy Targ – 2:1
Hutnik Kraków – Gwoździe – 2:0
LKS Bobowa – Grunwald Chełmek – 2:1
MKS Andrychów – LKS Laskowa – 2:0

Półfinały
Lubień i Przyjaciele – LKS Bobowa – 2:0
MKS Andrychów – Hutnik Kraków – 1:2

Finał
Lubień i Przyjaciele – Hutnik Kraków – 2:0 (23; 27)

Turniej Kobiet:
AZS UJ – Myślenice 1:1
Salos Kraków – Dalin Myślenice 1:1
Dalin Myślenice – Myślenice 1:1
Salos Kraków – AZS UJ 2:0
AZS UJ – Dalin Myślenice 1:1
Myślenice – Salos Kraków 1:1

Nagrody indywidualne otrzymali:
MVP Turnieju Kobiet – Żaneta Jewuła
Zwycięzca Konkursu Gwoździa – Piotr Bogusiewicz
Najlepszy Rozgrywający Turnieju Mężczyzn – Dawid Fremel
MVP Turnieju Mężczyzn – Patryk Węziński

Tekst-Mateusz Łabuz

Fot-Skomielna.info

 

2 thoughts on “ZAKOŃCZYŁ SIĘ VI TURNIEJ SIATKARSKI O PUCHAR WÓJTA GMINY LUBIEŃ-AKTUALIZACJA

  1. Gratulacje dla zespołu Lubień i Przyjaciele,
    Ile zawodników z poza gminu zasiliło zespół Lubień i Przyjaciele ???

  2. Ja bym sie nie przejmował drużyną z LUBNIA bardziej zainteresował się zachowaniem nauczyciela z Bożej łaski na turnieju szkół podstawowych w siatkówce [ucieczka po jednym przegranym secie ] z której wsi ten nauczyciel niech redaktorzy zrobią dziennikarskie śledztwo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s