PISMO STOWARZYSZENIA NA RZECZ OCHRONY I PROMOCJI ZDROWIA W SKOMIELNEJ BIAŁEJ DO WÓJTA I RADY GMINY LUBIEŃ

Zwracamy się do Państwa w imieniu Stowarzyszenia Ochrony i Promocji Zdrowia w Skomielnej Białej z apelem o rozpoczęcie konstruktywnych rozmów na temat przyszłości naszego wspólnego dobra, za jaki uważamy Ośrodek Zdrowia zlokalizowany w Skomielnej Białej, w którym obecnie prowadzona jest podstawowa opieka zdrowotna, choć o bardzo okrojonym kształcie.

Jak wiemy, ostatnio zapadła decyzja Wojewody Małopolskiego w sprawie podziału tej nieruchomości prowadzi do rozwiązania, które nie satysfakcjonuje żadnej strony. Istnieje niebezpieczeństwo, że większa część tej nieruchomości (nieprzeznaczona naszemu Stowarzyszeniu) zostanie wystawiona na licytację w otwartym przetargu. Oznacza to, że budynek, który własnymi rękoma i z udziałem własnych środków wybudowali mieszkańcy Skomielnej Białej, nasi przodkowie, przejdzie w obce ręce.

Nigdy, czy to na etapie starań o przejęcie na własność budynku Ośrodka Zdrowia na drodze postępowania sądowego czy na etapie rozmów z przedstawicielami władzy decyzyjnymi w kwestii tej nieruchomości – Stowarzyszenie nie miało na celu i woli, by budynek ten przeszedł na własność innych podmiotów (osób) niż nasze Stowarzyszenie czy Gmina Lubień.

Pamiętna ugoda sądowa z 2011 r., która zakończyła spór sądowy o uregulowanie własności nieruchomości Ośrodka Zdrowia w Skomielnej Białej, w rezultacie własność nieruchomości przyznająca Skarbowi Państwa (czyli Staroście Myślenickiemu) zawierała wskazanie, że Starosta Myślenicki wystąpi do Wojewody Małopolskiego o wyrażenie zgody na sprzedaż z bonifikatą tej nieruchomości w całości Stowarzyszeniu Ochrony i Promocji Zdrowia w Skomielnej Białej, a po uzyskaniu zgody i sprzedaniu Stowarzyszeniu nieruchomości, Stowarzyszenie odda następnie Gminie Lubień w nieodpłatne użytkowanie tę nieruchomość z zastrzeżeniem, że będzie użytkowana tylko i wyłącznie na cele ochrony zdrowia.

Obecne działania i decyzje Wojewody Małopolskiego zmierzają w innym kierunku niż wykonanie tej ugody. Dlatego zwracamy się do Państwa o wyrażenie woli wspólnego działania i opracowanie wspólnie strategii, która nie pozwoli na rozsprzedanie Ośrodka Zdrowia w Skomielnej Białej, co jest naszym i mamy nadzieję, Państwa celem. Potrzebna jest bowiem nasza wspólna inicjatywa skierowana do Starosty Myślenickiego i Wojewody Małopolskiego. Zastanówmy się raz jeszcze nad wspólnym gospodarowaniem Ośrodkiem Zdrowia poprzez określoną formę współwłasności. Podejmijmy na nowo rozmowy.

Skoro zadaniem Gminy Lubień jest realizowanie podstawowej opieki zdrowotnej na terenie Gminy, a naszym głównym celem jest realizacja ochrony i promocji zdrowia – należy powiedzieć, że mamy wspólny cel. Stowarzyszenie może odciążyć budżet Gminy, realizując jej zadanie własne własnym asumptem, organizując Ośrodek Zdrowia z prawdziwego zdarzenia. Jesteśmy gotowi do rozmów z Państwa udziałem na temat szczegółów ewentualnego udziału każdej strony we własności nieruchomości. Jeśli Ośrodek Zdrowia pozostanie w rękach Stowarzyszenia Ochrony i Promocji Zdrowia oraz w rękach Gminy Lubień – pozostanie wtedy tak naprawdę w rękach naszej małej społeczności, do czego dążymy i my, i mamy nadzieję Państwo.

Prosimy o informację w najbliższym możliwym terminie z uwagi na trwające już prace nad wykonaniem decyzji Wojewody Małopolskiego, do 28 lutego 2015r. Brak współdziałania między nami oznacza akceptację niekorzystnego dla mieszkańców Skomielnej Białej podziału Ośrodka.

Informujemy również, iż niniejszy apel zostanie rozpowszechniony za pośrednictwem strony internetowej http://www.skomielna.info, gdzie również będzie zamieszczona informacja o Państwa odpowiedzi (lub jej braku) i ewentualnie dalszych naszych wspólnych działaniach. Poniżej przedstawiamy protokół z ugody sądowej do jakiej doszło w 2011 roku oraz pismo członków SOiPZ w Skomielnej Białej do Wójta i Rady Gminy Lubień.

ugoda sądowa 1

ugoda sądowa 3 ugoda sądowa stowarzyszenie.pdf3 pismo 1 pismo 2

Źródło-Stowarzyszenie Ochrony i Promocji Zdrowia w Skomielnej Białej

Reklamy

2 thoughts on “PISMO STOWARZYSZENIA NA RZECZ OCHRONY I PROMOCJI ZDROWIA W SKOMIELNEJ BIAŁEJ DO WÓJTA I RADY GMINY LUBIEŃ

  1. Kochani a miało być tak pięknie dotacje unijne , sponsorzy …
    rehabilitacje , stacjonarna karetka…..
    a teraz co….???
    WYGINAM ŚMIAŁO CIAŁO !!!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s