SPOTKANIE STAROSTY JÓZEFA TOMALA Z WŁODARZAMI GMIN

26 lutego br. w sali obrad Starostwa Powiatowego w Myślenicach odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie starosty myślenickiego Józefa Tomala z burmistrzami i wójtami gmin powiatu myślenickiego.

Podczas spotkania reprezentanci firmy Sympro.pl Sp.zo.o. z Jaworzna przedstawili zagadnienia dotyczące profilaktyki bezpieczeństwa na drogach.

W dalszej części rozmawiano na temat inwestycji drogowych planowanych na rok 2015. Starosta przedstawił zasady finansowania i zakres budowy chodników przy drogach powiatowych w ramach tzw. IS-ów, tj. inicjatyw samorządowych na najbliższe cztery lata. Na ten cel zaplanowaliśmy kwotę 2 mln zł w budżecie powiatu, przyjmując zasadę finansowania wspólnych inwestycji z gminami po połowie – podkreślił starosta Józef Tomal.

Poruszono także sprawę oznakowania dróg oraz odśnieżania chodników przy drogach powiatowych.

Rozmawiano także na temat systemu ratownictwa medycznego w powiecie oraz dalszego funkcjonowania Poradni Leczenia Uzależnień przy SP ZOZ w Myślenicach, która nadal będzie udzielać pomocy osobom uzależnionym.

Reprezentanci gmin otrzymali również materiały promocyjne dotyczące projektu „Już dzisiaj – urzędy jutra w Małopolsce” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS, do którego Powiat Myślenicki przystąpił jako partner. W ramach projektu uruchomiona została Platforma Usług Administracji Publicznej ( ePUAP).

Starosta poinformował także o nowo powstałym portalu http://www.ziemiamyslenicka.pl, który powstał w ramach wspólnie realizowanego projektu przez Stowarzyszenia LGD: „Turystyczna Podkowa”, „Klimas” oraz „Między Dalinem i Gościbią”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy PROW na lata 2007-2013.

02Źródło-Powiat Myślenice

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s