KOMITET „CZAS NA ZMIANY” PRZEDSTAWIŁ SWOICH KANDYDATÓW W ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ WYBORACH

Lokalna społeczność, która w ubiegłorocznych wyborach samorządowych poparła kandydatów Komitetu Wyborczego Wyborców „Czas na Zmiany” kontynuując ideę zmian przedstawia kandydata na sołtysa Naszej wsi, oraz kandydatów na członków Rady Sołeckiej:
– Sołtys: Grażyna SUTOR;

SOŁTYS PROJEKT
Członkowie Rady Sołeckiej:
BAL Bogdan lat 48, wykształcenie średnie techniczne, żonaty, jedno dziecko;
GACEK Bartłomiej lat 30, wykształcenie wyższe techniczne, kawaler;
GŁADYSZ Jerzy Jacek lat 49, wykształcenie średnie, żonaty, trójka dzieci;
ŁĄCKA Maria lat 45, wykształcenie wyższe, mężatka, dwoje dzieci;
ŁOPATA Piotr lat 46, wykształcenie średnie technicznie, żonaty trójka dzieci;
SPYRA Cezary lat 47, wykształcenie wyższe, żonaty dwoje dzieci;
SURÓWKA Tadeusz lat 45, żonaty troje dzieci;

Wszystkich sympatyków KW „Czas na zmiany” zapraszamy 19 kwietnia na wybory które odbędą się w auli Gimnazjum im. Henryka Łasaka w Skomielnej Białej początek godzina 10.30

 

Grażyna Sutor – mam 50 lat, męża i dwoje dorosłych dzieci, wykształcenie wyższe pedagogiczne. Pracowałam jako wychowawczyni w Śląskim Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym w Rabce -Zdrój, obecnie na wcześniejszej emeryturze pomagam mężowi w prowadzeniu firmy.
Od dzieciństwa jestem związana ze środowiskiem naszej miejscowości.
Przez szereg lat pracowałam społecznie w Radzie Rodziców, również jako przewodnicząca Rady. Oboje z mężem zawsze wspieraliśmy i wspieramy wszelkie inicjatywy społeczne angażując się osobiście.
Skomielna Biała dla mnie ( mam nadzieję że nie tylko) to najpiękniejsza Wieś na Podhalu, a My skomielnianie zdolni, ambitni, pracowici ale też uparci i czasami zawzięci.Chciałabym wykorzystać te Nasze cechy charakteru do pracy nad poprawą życia lokalnej społeczności.
DEKLARUJĘ:

-pierwszą sprawą po wyborach będzie utworzenie biura dla Sołtysa, aby zakończyć przyjmowanie petentów w domu. Zarząd Kółka Rolniczego w Skomielnej Białej wyszedł naprzeciw oczekiwaniom i pozwolił, aby Sołtys naszej wsi przyjmował 4-5 dni w tygodniu w ustalonych godzinach w ich budynku (np. dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych i trzy razy w godzinach dopołudniowych)

– chcę zmienić formę dostarczania nakazów płatniczych, rachunków za śmieci, proponuję aby dostarczała je poczta, jedynie w przypadku nie odebrania przez właścicieli byłaby możliwość odebrania w biurze sołtysa.

-wiem co zrobić, aby sołtys w naszej miejscowości stał się animatorem życia społecznego i kulturalnego. Umiem rozmawiać z ludźmi i motywować mieszkańców do wspólnych działań, mam czas na pracę społeczną, zdając sobię sprawę że sołtys pracuje czasami całą dobę. Mam nadzieję na pomoc w pracy – bo bez zaangażowania mieszkańców będzie mi bardzo trudno cokolwiek we wsi zmienić.

-chcę wzmocnić stanowisko sołtysa i rady sołeckiej, pozwolić na to aby rada składała się z faktycznych przedstawicieli ról i aby były to osoby zaangażowane w swoją pracę. Decyzje o planowanych inwestycjach na terenie wsi powinny być podejmowane na zebraniach Rady Sołeckiej.

-zebranie Wiejskie to siła sołectwa. Im więcej konstruktywnych Zebrań Wiejskich, tym więcej dobrego wydarza się na wsi. Mieszkańcy sołectwa za pomocą Zebrania Wiejskiego i swojego sołtysa mogą reprezentować interesy społeczności sołeckiej względem organów gminy i organów administracji rządowej. Mogą także organizować wspólną działalność mieszkańców w sprawach publicznych, mających znaczenie dla sołectwa i gminy np. opieka nad młodzieżą, opieka zdrowotna, pomoc społeczna, upowszechnianie kultury, utrzymanie porządku, podtrzymanie lokalnych tradycji itp

-deklaruję współpracę ze wszystkimi organizacjami i stowarzyszeniami działającymi na terenie naszej Gminy i miejscowości oraz pełną współpracę z Urzędem Gminy w Lubniu.

-chcę wspierać naszych radnych w realizacji pomysłów, tak aby nasza miejscowość szybko się rozwijała.

– złożenie wniosku obywatelskiego o rozważenie przez Radę Gminy zmian w statutach sołectw m.in. w zakresie zmiany zasad wyboru sołtysa i rady sołeckiej poprzez wprowadzenie zapisu, że wybory tych organów są organizowane w dniu wyborów samorządowych na podobnych zasadach. Każdy z mieszkańców może przybyć w tym dniu do lokalu wyborczego, udać się za kotarę, w sposób tajny i nieskrępowany zakreślić kandydata i wrzucić głos do urny przed Gminną Komisją Wyborczą.
Jeżeli mój program i złożone deklaracje przekonają Państwa, to proszę o oddanie głosu na moją kandydaturę w dniu 19 kwietnia 2015 r. o godz. 10.30 w trakcie Zebrania Wiejskiego w Skomielnej Białej, na które zapraszam.

Dziękuję serdecznie i jednocześnie zapewniam, iż dołożę wszelkich starań, aby Państwa nie zawieść.
Grażyna Sutor

Reklamy

20 thoughts on “KOMITET „CZAS NA ZMIANY” PRZEDSTAWIŁ SWOICH KANDYDATÓW W ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ WYBORACH

  • jak wyjdziesz z domu i zainteresujesz sie trochę swoją ukochaną wioską, dowiesz się czegoś pożytecznego. dużo gadać może każdy, ale niestety wiedzy to ci spooooro brakuje.

 1. Czas na zmiany, to teraz jest ten czas aby powiedzieć stop dwulicowości
  i wzmożonej pozorowanej pracy w działalności niby społecznej na rzecz naszej Wsi
  szczególnie przed ważnymi wyborami Radnych czy Sołtysa.
  Popieram kandydaturę Grażyny. Dostrzegam bezinteresowność w różnej formie pracy
  na rzecz naszej Wsi i mam nadzieję że po wyborze Sołtysa jej aktywność jeszcze wzrośnie.

 2. W powiecie Myślenice, pierwsze wybory sołtysów, w których głosowano
  w wyborach powszechnych, a nie na zebraniu wiejskim.Wybrano 7 nowych sołtysów
  i 9 starych. W Gminie Lubień , decyzja o zmianie sposobów wyborów zapada bardzo
  ciężko. Radni naszej Gminy nie są w stanie samodzielnie ( bez decyzji i sugestii Wójta )
  narzucić nowy styl wyborów.
  Przed nami wybory Prezydenckie 10 maja, które jak przypuszczam odbędą się w dwóch turach. Radni Gminy Lubień, jest okazja, aby to jeszcze zmienić !!

 3. Bardzo trafnie ktoś zasugerował tok myślenia naszym radnym nowej kadencji tylko, zapomniał, że dotychczas przez kilka kadencji działali inni radni też wybrani przez mieszkańców naszej wioski i nikt im za trzy miesiące działania nie zarzucał , że nie działali samodzielnie tylko pod presją . Jakoś tego ludzie wczesniej nie widzieli, lub było wygodnie, żeby nie widzieć i nie słyszeć , a teraz jak mamy ludzi ambitnych , nas godnie reprezentujących i chcemy dobrać jeszcze takich samych , żeby uczciwie traktowali tą naszą społeczność, to się ich krytykuje i komentuje ich działania , żeby tylko obrazić i dopiec do żywego . Zastanówcie się WY WSZYSCY mieszkańcy wsi Skomielna Biała co zrobiliście dla ogółu społecznie , bezinteresownie , żeby wszyscy to docenili . Ale na szczęście , są wyjątki , ale te wyjątki się wytyka palcami i czai na ich potknięcia , bo sie porywają z motyką na słońce. I tyle .”CZAS NA ZMIANY” tak trzymać i nie poddawać sie krytyce.

  • Obawy Rady ( przynajmniej tak przypuszczam ) dotyczyły urzędujących
   sołtysów którzy w głosowaniu tajnym ,musieliby się zmierzyć z kilku a nawet
   kilkunastoma kandydatami i przy udziale powyżej 40 % mieszkańców
   ich szanse na wybór zmalałby znacznie.
   W zebraniach wiejskich z udziałem mieszkańców do paru procent kandydat
   może być wybrany ( również nieliczne grono wyborców może wybrać sołtysa )
   Widzisz, korpielorz , komentarz mój skomielnianina, dotyczył wszystkich
   radnych gminy Lubień, a w szczególności tych z minionej kadencji którzy
   podjęli uchwały o wyborach sołtysów w gminie Lubień jeszcze przed
   wyborami samorządowymi w listopadzie 2014 r. i bali się podjąć tej śmiałej
   decyzji o dopuszczeniu do głosowania na kandydatów na sołtysa 16.11.2014
   ( podobnie jak w innych gminach powiatu Myślenice ).

 4. Kandydatka na sołtysa przedstawiła się a teraz pasowałoby jeszcze aby szanowni kandydaci do Rady Sołeckiej to samo zrobili ,lubię wiedzieć z kim mam do czynienia i czy warto kogoś obdarzyć zaufaniem.

 5. Pani Grażyna Sutor jest Kandydatem Fatalnym, beznadziejnym zrobi sobie biuro sołtysa tu kółka rolnicze tu to ok ale Pan Jan Macioł robi inwestycje np ze światłami, drogami gminnymi takze pomaga przy działkach pomaga rodzinom a z tego co widzę Pani Grażyna chce służyć samej sobie przekazywać najlepiej pocztą żeby nikt jej dupy nie zawracał przepraszam my takiej pani sołtys nie chcemy w Skomielnej bo Pan Radny Andrzej Masłowski już spisuje się fatalnie

  • Born musisz uważać na soldier Masłowski bo rzucasz oskarżenia nie byle komu, zniszczą cię i ośmieszą… To są wielcy działacze społeczni oni nie siedzą przed laptopem z puszką piwa wieczorami ha ha ha. A tak na poważnie to popieram cie w 100% najgorszy kandydat na sołtysa z możliwych ale warci są siebie z całym komitetem…

   • rzeczywiście, świetna inwestycja. światła działają perfekcyjnie, w szczególności w niedzielę, gdy mieszkańcy Skomielnej próbują wjechać na krzyżówkę, bo jadą do kościoła. no po prostu jestem zachwycony WYŁĄCZONYMI ŚWIATŁAMI. uwielbiam czekać 10 minut przed światłami, aż znajdzie się jakiś miły Krakowiak i mnie wpuści na Zakopiankę. natomiast chodnik to jest mistrzostwo świata, genialnie podzielony na 2 części, świetna zorywa po środku (chyba by nogi połamać), i wcale się już kostka nie rozchodzi. fachowa robota! o i jeszcze te działki, kapitalnie, że pan sołtys ma asfalt do swojego pola na zadupiu, a drogi ważniejsze są pomijane. i nawet nie chciałbym wspominać o światłach, których nie dało się postawić w niektórych miejscach w Skomielnej przez 10lat. ale jak nie wspominać gdy mamy do czynienia z Cudem Boskim, tuż przed wyborami udało się je postawić.
    brawo dla Pana Sołtysa za fachową robotę, za pomoc i za całkowite wsparcie dla mieszkańców

 6. Konieczne wizyty u specjalisty endokrynologa,problemy z tarczycą rzucają
  się na mózg !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Podając przykłady, dobrej pracy p. Macioła, pomoc rodzinom, to sugestia
   i reklama dla Macioła, ja dostrzegam duże minusy, jak zbieranie laur, zasług
   i promowanie siebie( relikty przeszłości, z czasów dawnych działaczy Gomółki
   i Gierka). Wysuwając fałszywe oskarżenia wobec kandydata Grażyny, to chyba
   też za wcześnie , nie mieliśmy okazji sprawdzić jej na tym stanowisku.
   Co do przekazywania przekazów podatkowych, to na zebraniu wiejskim padły
   propozycje o dostarczeniu ich przez mieszkańców w cenie 2 zł od przekazu.
   Taniej niż pocztą . O ile Wójt zwróci się z propozycją to sam osobiście tym
   się zajmę.

 7. Obecnemu sołtysowi tyłek sie na wsi obrabia . NIkt nie ma odwagi stanąć do wyborów ! A jak kobieta postanowiła startować to wszyscy jej „jadą ” . Podejrzewam ze są to osoby które chcą po prostu namieszać w kampanii przed wyborczej ! I stoją po stronie obecnego sołtysa ! W naszej miejscowości i gminie jak już zauważyłam mimo młodego wieku „rączka ,rączkę myje „. A osoby które piszą komentarze powyżej nie kierują się dobrym losem wsi ale troską o własne pośladki ewent. pośladki kolegi 🙂

 8. kaj jest p.Maria, kaj inne kandydaty tej zapyzialych mieszkancow jak we wpisach??? ni ma odwaznych na sołtysa? na , ale pełno ynteligetuf wsiowych mądrali filozofów przy kompach, a do roboty do roboty cvyli brak? co Born ,co ?…

 9. Bardzo ostre słowa pod adresem przyszłej Pani Sołtys jak i Pana Andrzeja Masłowskiego , tylko czy piszące te teksty osoby , zastanowiły się nad swymi dokonaniami w swoim życiu , czy tak wszystko się im udaje , zawsze trafnie dązą do celu i go realizują , chyba nie .Ale nasza ludność we wsi składa sie przede wszystkim z wydarzonych obywateli , mających zawsze racje , dokonujących w tej wsi dla wieśniaków samych społecznych wyrzeczeń , cudów, tracąc czas i pieniądze , żeby się nam żyło lepiej . Tylko proszę , ujawnijcie się , nie piszcie obelg pod pseudonimami , miejcie odwagę , wykrzyczeć to Ludziom w oczy, na zebraniu , że się Wam nie podobają . A czy naprawdę krytykujący , znacie tych ludzi z Komitetu Czas Na Zmiany . Zrobili Wam coś złego , czy tylko taka OGÓLNOWIEJSKA nienawiść Wami kieruje .Najlepiej jest krytykować z ukrycia i popisywać się umiejętnością zamieszczania komentarzy . Buntowanie wieśniaków nic Wam nie da , społeczeństwo umie myśleć ,i jest wbrew pozorom inteligentne bez Waszej jadowitej propagandy. Dobrze ,że są tacy ludzie odważni w tej wsi co się krytyki nie boją , liczę , że resztę skomielnianów myśli podobnie. CZAS NA ZMIANY ,miejmy nadzieję temu podoła , i wyzwaniom i ostrej krytyce , i tym podobnym komentarzom . Jest takie powiedzenie które jest adekwatne do obecnej sytuacji w naszej wiosce ” NIE BÓJ SIĘ ZŁEGO INO LENIWEGO”

  • Obserwatorka cyt.(Bardzo ostre słowa pod adresem przyszłej Pani Sołtys) A to głosy są już policzone?? Nie dzielcie skóry na niedźwiedziu…

   • Jak znam życie, to może być tak ,że nikt nie zechce być kandydatem
    na sołtysa. Jest to praca społeczna. i co wtedy ?????????????????

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s