NA STANOWISKU SOŁTYSA BEZ ZMIAN – JAN MACIOŁ SOŁTYSEM WSI SKOMIELNA BIAŁA

W dniu 19 kwietnia  br. o godzinie 10.30 w auli Szkoły w Skomielnej Białej odbyło się Zebranie Wiejskie. W trakcie Zebrania dokonano wyborów Sołtysa Naszej wsi  i „nowej” Rady Sołeckiej.
Oto wyniki dzisiejszych wyborów:
Na urząd Sołtysa zgłoszono dwóch kandydatów:
Jana MACIOŁA, który w tajnym głosowaniu uzyskał 153 głosy poparcia –  jest to 57,9 % ważnie oddanych głosów;
Grażynę SUTOR, która w tajnym głosowaniu uzyskała 105 głosów poparcia –  jest to 39,7 % ważnie oddanych głosów;

DSC_0149

Do Rady Sołeckiej zgłoszono trzynastu kandydatów, którzy uzyskali poparcie:
-ŁOPATA Piotr: 159 głosy –  jest to 60,2 % ważnie oddanych głosów;
-GŁADYSZ Jerzy Jacek: 145 głosy –  jest to 54,9 % ważnie oddanych głosów;
-BUKSA Józef: 127 głosy –  jest to 48,1 % ważnie oddanych głosów;
-BAL Bogdan: 126 głosy –  jest to 47,7 % ważnie oddanych głosów;
-SURÓWKA Tadeusz: 115 głosy –  jest to 43,5 % ważnie oddanych głosów;
-GACEK Bartłomiej: 109 głosy –  jest to 41,2 % ważnie oddanych głosów;;
-RABSKI Józef:  106 głosy –  jest to 40,1 % ważnie oddanych głosów;
-ZAJĄC Władysław: 102 głosy –  jest to 38,6 % ważnie oddanych głosów;
-BOMBA Piotr: 100 głosy –  jest to 37,8 % ważnie oddanych głosów;
-ŁĄCKA Maria: 97 głosy –  jest to 36,7 % ważnie oddanych głosów;
-SPYRA Cezary: 94 głosy –  jest to 35,6 % ważnie oddanych głosów;
-MAGIERA Zdzisław: 54 głosy –  jest to 20,4 % ważnie oddanych głosów;
-BAL Krystyna: 48 głosy –  jest to 18,1 % ważnie oddanych głosów;
W „nowej” Radzie Sołeckiej zasiadać będzie pierwszych siedem osób z powyższej listy, ze „starej” Rady Sołeckiej, (która sprawowała swoją funkcję w latach 2011-2015) pozostał tylko Józef BUKSA.
W Wiejskim Zebraniu uczestniczyło 264 osoby, którym wydano karty do głosowania. Oddano trzy nieważne głosy na kandydatów do Rady Sołeckiej. Cały reportaż z zebrania niebawem na naszej stronie.

 

14 thoughts on “NA STANOWISKU SOŁTYSA BEZ ZMIAN – JAN MACIOŁ SOŁTYSEM WSI SKOMIELNA BIAŁA

 1. Brawo dla Pana Janka Macioła, Skomielnianie zrozumieli że potrzeba sołtysa Dla Ludzi a nie dla biura sołtysa że Pani Grażyna sobie będzie siedzieć wśród bogaczy na nowakowej a na dole Skomielnej Będzie mieć na nich wyj…. Dobrze Skomielna Biała Wybrała Gratuluje. a co do Zebrania Były jaja

 2. pan jan dziadzioł powinien już sam odpuścić. ale najśmieszniejsze jest to, jak nasi kochani skomielnianie zagłosowali. najpierw narzekają, ale cóż.. gratuluję pomyślunku. wybrać Pana emeryta, który nic załatwić nie potrafi tylko dlatego, bo otrzyma nagrodę. jeszcze raz brawo…
  eh eh

 3. bardo bym chciał wiedzieć jakie nadzieje żywił ksiądz proboszcz z osobą kandydatki i czym zaszkodził sobie stary sołtys wygłaszając dzisiaj swoje oracje wyborcze

 4. Ale się wieśniaki pokazały przed Wójtem , przywlekli ludzi na głosowanie takich co w życiu chyba nie głosowali na nikogo i nigdzie , ale na Macioła MUSIELI , i potem szybciutko spieprzyli z zebrania bo już nie było ważniejszych tematów . Zadanie wykonane , a bez nich niech się dzieje Wola Boża . Przecież stary- nowy sołtys wszystko im i tak załatwi albo pomoże w załatwieniu to oni mają jakieś głupoty słuchać jak obiad trzeba zjesć . Ale będzie używanie w Gminie , że jednak NOWE nie przeszło ino TRADYCJA .

 5. GRATULACJE PANIE JANIE – czas na zmiany to fakt – można zmienić władze w Skomielnej i czas jest na to , Pan Sołtys może odejść z honorem ale nie musi ponieważ dostał bardzo duże wotum zaufania BARDZO DUŻE!!!!!!!!!!! 260 OSÓB NA ZEBRANIU WIEJSKIM -tego jeszcze nie było w histori wsi naszej dyskusje w rodzinach i wśród znajomych, emocje jak w „szachach” zbieranina głosujących na kandydaktę która opóściła zebranie zaraz po głosowaniu -nie interesujących się sprawami wsi – Pani kandyktatko gdzie elektorat jaki to elektorat t!!!! Niestety albo stety (na szczęście stety) mieszkańcy poznali się na wielkiej zmianie” czasu na zmiany” protesty na drodze to chyba ostatnia rzecz która potwierdza zły kierunek naszych trzech radnyhch. Radzie sołeckiej życzę powodzenia macie władze decyzyjną i nie dajcie się zdominować chłopakom Czasu na zmiany bo Was szkoda moze was zapamiętamy.pozytywnie zapamiętamy – bo CZAS NA ZMIANY – chyba pamięci nie zazna w Skomielnej. Pozdrawiam

 6. ,,JO,, co Ci zrobili nowi radni ,że wylewasz tyle pogardy w ich stronę w internecie , nie znam konkretniejszych gości we wsi jak ONI ,i dążących w między innymi Twoim imieniu do polepszenia życia we wsi , ale Ty pewnie chodzisz piechotą to po co Ci światła we wsi , może nawet nie zauwazyłeś że są , bo ten Twój swiat zamknął się na etapie jednej izby , Tyle Ci w życiu pewnie potrzeba , ale koło Ciebie jeszcze są inni co mają większe potrzeby i na to pracują i mają pełne prawo do wygód w postaci włączonych świateł na skrzyżowaniu .Panowie z Czasu na zmiany , nie macie równych sobie i dlatego,, Jo,, nie moze tego przełknąć , a tak na marginesie może to jakiś niedoceniony społecznik co to chce a nie moze i jedyne na co sie moze zdobyć to obsmarować na info stronie .Myśli o sobie w tej chwili że komuś dołożył, o nie nie i jeszcze długo nie .

 7. Proszę docenić człowieka który pracuje, wyręcza radnych i pracowników gminy.
  Od wczoraj w gminie nie potrzeba nam innych ludzi. sołtysi wykonają nam drogi,
  chodniki wzdłuż dróg, zakładają światła, budują boiska sportowe, umacniają brzegi rzek,
  są dozorcami wszelkich robót , finansują straż, szkoły, piszą pisma do urzędów,
  itp. itd. Niebawem obniżą podatki.Dalej, zlikwidują Radę Gminy, zredukują liczbę
  urzędników, olbrzymie oszczędności. Wszystko to oczywiście zrobią w czynie
  społecznym- czyli za darmo !!!!!!! Olbrzymie oszczędności. Takich ludzi nam trzeba.
  Sam słyszałem expose sołtysa 19.04.2015 roku. Tak mi zrobił wodę w mózgu
  że nie wiem naprawdę czym się zajmował, czy to prawda czy fałsz i jakieś nieokreślone
  bzdury przygotowane przez wytrawnego gracza na te wybory.

 8. Obserwuje i wyciągam jednoznaczne wnioski , że ludzie się opamiętają poniewczasie jak już nie będziemy mieć wpływu na nic i na nikogo , wtedy będą psioczyć jedni na drugich . Trzeba zmobilizować nowych w Radzie Sołeckiej do spójnego działania wiejskiego , żeby nie poddali się manipulacjom , obietnicom ,a przede wszystkim licznym przekrętom o których niestety nieliczni wiedzą, tylko albo muszą siedzieć cicho albo w nich biorą udział i też siedzą cicho .

 9. Uważam że porażką dla Skomielnej jest wynik wyborów na sołtysa.
  Domniemam że według tego co p Jan powiedział ( rozmowa musi zakończyć się przekonaniem rozmówcy w zaciszu jego domu oczywiście) p. Jan wielu swoim wyborcom wmówił że czarne to białe lub odwrotnie.
  Nietrudno zauważyć jaką ogromną ma wiarę w swoje możliwości, ale z drugiej strony widać że zna Skomielnian i wie jakich użyć argumentów ( co obiecać itp) że zmieniają zdanie.
  Wypowiedż świadczy, że traktuje nas jak bezrozumny motłoch !!!
  Proszę podać kiedy zrobił zebranie aby tak spokojnie bez pośpiechu( bo muszą wystąpić zaproszeni goście) porozmawiać o problemach wsi ??
  Wszystkie zebrania szybko, szybko, bo Wójt musi na kolejne zebranie jechać.
  Trudno mu rozmawiać na forum.
  Z całym szacunkiem dla osoby p Macioła mógł odejść z godnością i pozwolić innym działać.
  Nikt nie odbierze mu tego co zrobił dla Wsi a zrobił wiele.

  Wiele osób krytykuje naszych 3 radnych,ale tak łatwo jest robić to z za biurka, dlaczego wczoraj nikt nie odezwał się gdy złożyli wniosek o blokowanie drogi???
  Tak poważnie to Skomielna nie dorosła do zmian, nie zasługuje na ludzi z Czasu na zmiany
  którzy maja odwagę wystąpić ze swoim programem, poddając się ogólnej krytyce.
  Dlaczego nie było więcej kandydatów na sołtysa???
  Nie dlatego że obecny jest taki super, ale dlatego że nikt niema odwagi i chęci do pracy społecznej, a jeszcze dochodzi do tego zazdrość.
  Wielu ludzi ze Skomielnej którzy mieli zapał i chęć zmian już wycofała się na tyły, obserwując i komentując z boku, przekonali się że nie warto, dla krzykaczy którzy zmieniają zdanie w zależności z której strony wiatr powieje, byle tylko robić dym.
  Gdzie dobro Naszej społeczności ???
  Myślę że Skomielna wiele traci , obym był złym prorokiem !!!!!

 10. Ależ oczywiscie że skomielniany to ciemnogród P. Macioł wciskał kit wszystkim co ON zrobił w ostatnim roku we wsi , ON tylko nadzorował prace , które Gmina realizowała na wyrażne naciski skomielnianów , ale tak naprawde reszte roboty sami ludzie wykonali , tylko im dać pole do popisu to nie potrzeba nadzorujących , sami zrobią co trzeba , i dlatego trzeba w tej wsi dobrego menagera , żeby motywował ludzi do działania, a nie widział tylko w kazdej inwestycji w Skomielnej Białej pomnażania środków na swoim koncie .Czas zeby ludzie to zrozumieli , że nie wszyscy myślą takimi kategoriami , są i też tacy co są patriotami i wierzą ze kiedyś stworzy się we wsi jakiś klan do którego każdy będzie chciał przystąpić, bo do niego będą należeć konkretni ludzie i konkretnie będą działać , tak jest we wszystkich cywilizowanych , bogatych , miejscowościach . Poczytajmy w internecie, jak się potrafią ludzie zjednoczyć , zeby im było dobrze , żeby byli wszyscy bogaci i zadowoleni z wybranych przez siebie ludzi. To jest takie proste tylko schowajmy te wiesniackie honory do kieszeni , podajmy sobie ręce na zgodę , nawet prze info , to dużo daje , mobilizuje i nakręca.

  • Wszystko zmierza w dobrym kierunku, koniec z folwarkiem sołtysów,
   takich czy innych, Zadanie sołtysa to: zebrać prośby ludzi, wysłuchać opinii rady sołeckiej, zebrać ludzi na ZEBRANIACH WIEJSKICH,wysłuchać opinię zebranych,
   przegłosować uchwałę na każdy temat ( albo nie ), przekazać uchwałę do realizacji Radzie Gminy lub Wójtowi. I tylko tak zgodnie ze statutem SPOŁECZNIE
   powinien pracować sołtys.
   Mieszkańcy tej Wsi, Skomielna Biała, czy w Waszym życiu sołtys tak pracował
   SPOŁECZNIE a Wy uchwalaliście uchwały, które przekazywane były do Rady
   Gminy Lubień????????????????????????????????????????????????????
   i ile tych zebrań z Wami było na przestrzeni roku ????????????????????????

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s