„ZAWÓD NIE ZAWODZI” GIMNAZJALISTÓW

W Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej odbył się finał regionalny III edycji konkursu dla gimnazjalistów promującego zawody techniczno-informatyczne „Zawód nie zawodzi”. Niewątpliwym liderem wśród 11 szkół regionu zostało Gimnazjum w Skomielnej Białej.
Organizatorem konkursu jest sądeckie stowarzyszenie Humaneo zajmujące się organizowaniem szkoleń i egzaminów zawodowych w standardach europejskich VCC, a współorganizatorem i jednym z liderów regionalnych – Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej, drugim liderem regionalnym jest Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej, a trzecim – po raz pierwszy – Powiatowy Zespole Szkół w Muszynie. Partnerami konkursu są: Firma Inventum oraz Toyota Kobos Nowy Sącz.
Konkurs jest adresowany do uczniów gimnazjów, a jego celem jest rozbudzenie zainteresowań zawodowych wśród dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem zainteresowań techniczno – informatycznych, wyłanianie i wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań zawodowych, motywowanie szkół gimnazjalnych do rozpoznawania i rozwijania zainteresowań oraz uzdolnień zawodowych uczniów, podejmowanie przez szkoły różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym, stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności, propagowanie idei społeczeństwa wykorzystującego nowoczesne technologie oraz popularyzację e-learningowych form nauczania, gdyż to właśnie na platformie publikowano materiały szkoleniowe, testy próbne oraz testy na etap szkolny.
Sukces ubiegłorocznych edycji sprawił, że w tym roku zainteresowanie konkursem było jeszcze większe. Uczniowie rywalizowali w czterech obszarach: informatycznym, motoryzacyjnym, technicznym i po raz pierwszy – organizacji reklamy. Gimnazjaliści zmagali się z zadaniami konkursowymi już od kilku miesięcy. W czwartek w ZSTI zwycięzcy etapu szkolnego reprezentujący 11 szkół regionu, w sumie 63 osoby, wzięli udział w finale. Rywalizacja była zacięta, gdyż organizatorzy i sponsorzy ufundowali cenne nagrody: rejestrator jazdy, głośniki komputerowe, tablety, wieże, laptop, słuchawki bluetooth, spawarkę, zestawy narzędzi, aparaty cyfrowe, a nawet voucher na weekendowy wyjazd  toyotą hybrydową.
W obszarze technicznym I miejsce zajął Dominik Woźniak z Lubnia, II Magda Marszalik z Lubnia, III Dominika Bekier ze Skomielnej Białej, w obszarze motoryzacyjnym zwyciężył Piotr Kaciczak z Poręby Wielkiej, II miejsce zajął Wojciech Gacek ze Skomielnej Białej, a III Robert Gniecki z Poręby Wielkiej, w obszarze informatycznym bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Chlebek z Krzeczowa, II miejsce przypadło Piotrowi Kotarbie z Gimnazjum nr 2 w Mszanie Dolnej, a III Karolowi Adamczykowi z Poręby Wielkiej, natomiast arkana organizacji reklamy najlepiej zna Sylwia Trepa ze Skomielnej Białej, tuż za nią uplasowała się Zofia Wójciak z Raby Niżnej, a ostatnie miejsce na podium w tej kategorii zajęła Izabela Stróżak z Poręby Wielkiej.
Ale to jeszcze nie koniec rywalizacji. Po raz pierwszy odbędzie się Wielki Finał, który zaplanowano na 22 maja w Zespole Szkół Techniczno- Informatycznych w Mszanie Dolnej. Finałowi patronuje Akademii Dyplomacji i Wizerunku, dlatego laureaci pierwszych miejsc wszystkich obszarów z zmierzą się z wiedzą dotyczącą zasad savoir vivre.

zawód nie zawodzi

Źródło- Materiały prasowe ZSTI Mszana Dolna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s