NABÓR DO PROJEKTU „PIERWSZY DZWONEK”

Wójt Gminy Lubień zaprasza rodziny wielodzietne z terenu Gminy Lubień do składania deklaracji uczestnictwa w projekcie „Pierwszy dzwonek”. Województwo Małopolskie w roku bieżącym realizuje projekt „Pierwszy dzwonek” polegający na przyznaniu dotacji dla gmin na udzielenie wsparcia dla uczniów z rodzin wielodzietnych 3+ z województwa małopolskiego w zakresie zwiększania szans edukacyjnych do którego przystępuje również Gmina Lubień. Wsparcie finansowe przeznaczone jest dla rodzin wielodzietnych z trójką i więcej dzieci na dofinansowanie zakupu artykułów edukacyjnych oraz pomocy dydaktycznych, w szczególności podręczników wymaganych według programu szkoły podstawowej, gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej, w których dochód na osobę w rodzinie nie może przekraczać 150% kryterium dochodowego na osobę w rodzinie (tj. kwoty netto 684,00 zł) uprawniającego do świadczeń z pomocy społecznej, określonego w art. 8 ust. 1 pkt. 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r., poz. 163 ze zm.). Wszyscy członkowie rodziny mający status ucznia winni zamieszkiwać na obszarze województwa małopolskiego.

Wsparcie udzielane będzie jednorazowo w kwocie 150 zł dla ucznia.

pierwszy_dzwonek

 
Okres kwalifikowalności wydatków 01.06.2015r. do 30.09.2015r.

PROCEDURA SKŁADANIA DEKLARACJI PRZEZ MIESZAŃCÓW GMINY LUBIEŃ

Niezależnie od liczby uczniów z danej rodziny wielodzietnej 3+, rodzic/opiekun prawny składa jedną deklarację.
Pełnoletni uczeń składa deklarację samodzielnie.
Deklaracje uczestnictwa w projekcie „Pierwszy dzwonek” wraz z dokumentacją potwierdzającą dochód netto rodziny osiągnięty w miesiącu kwietniu 2015 roku należy składać do dnia 15 maja 2015 roku w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubniu.
Rodziny zainteresowane skorzystaniem z Projektu zobowiązane są do zapoznania się z regulaminem projektu i złożeniem deklaracji według wzoru zamieszczonego poniżej. Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubniu lub telefonicznie pod numerem 18-2682123.

PROJEKT REALIZOWANY ZE WSPARCIA FINANSOWEGO WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

Regulamin oraz deklaracja uczestnictwa na stronie http://lubien.pl/pl/index.php3?str=0_1&rok=2015&dz=0_036

Źródło- Urzęd Gminy w Lubniu

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s