ATRAKCJE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W LUBNIU NA SEZON LETNI

Na sezon letni Gminny Ośrodek Kultury w Lubniu przygotowuje mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Przez okres wakacyjny, jak co roku zapraszamy dzieci i młodzież na „Wakacje z GOK-iem”. To cykl zajęć:

Ceramicznych: lepienie z gliny figurek i przedmiotów codziennego użytku, szkliwienie własnych prac, spotkania z garncarzem;
Plastycznych: malowanie różnego rodzaju technikami malarskimi, tworzenie prac przestrzennych, wykonywanie grupowych prac wielkoformatowych;
Manualnych: tworzenie rzeźb i płaskorzeźb, praca w technice papiermache, decoupage, szycie zabawek – pluszaków, tworzenie gier itp.;
Chętni uczestnicy będą mogli zabawić się w teatr przygotowując w czasie zajęć spektakle, scenografie i kostiumy oraz wcielając się w role aktorów. Będzie można potańczyć, pośpiewać, pobawić się z rówieśnikami. Osoby zainteresowane będą miały szansę na aktywne spędzenie czasu, ponieważ chcemy zorganizować zajęcia aerobiku dla dzieci. W ramach „Wakacji z GOK-iem” planujemy również wyjazdy do kina i wycieczki w ciekawe miejsca. Będą również wyjścia na orlik, a tam gry i zabawy ruchowe.

Dzieci z terenu naszej gminy będą mogły wyjechać na obóz harcerski nad Morze Bałtyckie – do Pobierowa. Obóz organizowany jest przez Hufiec Gorczański. Wszelkie informacji znajdują się na stronie http://www.gorczanski.zhp.pl oraz http://www.goklubien.home.pl. Rezerwacja miejsc już trwa. Chętni mogą się zgłosić do Hufca w Mszanie Dolnej lub do Pani Danuty Burtan, jako członka komendy Hufca.

DSC_4293 DSC_4104

A co z imprezami plenerowymi?

5 lipca w Skomielnej Białej odbędzie się wyścig kolarstwa górskiego – „Puchar szlaku solnego” połączony z Pucharem Polski.
26 lipca „Święto Lubnia”, na którym jako gwiazda wystąpi Kabaret OTTO, będzie również teatrzyk dla dzieci oraz gry i zabawy. Na zakończenie imprezy zabawa taneczna.
2 sierpnia kolejna wędrówka na Szczebel z cyklu „Odkryj Beskid Wyspowy” gdzie jak zwykle odbędzie się Msza Święta, a po niej występy i poczęstunek.
9 sierpnia zaplanowana jest „Biesiada Orkiestr Dętych w Tenczynie.
15 sierpnia odbędzie się festyn rodzinny w Krzeczowie, na którym wystąpi kabaret „Truteń”.
23 sierpnia w Lubniu odbędą się Dożynki Gminne.
Tak wyglądają przygotowania do sezonu letniego 2015. Trwają rozmowy z potencjalnymi wykonawcami, bo jak wiadomo ceny za występy gwiazd są kosmiczne, a Lubień nie obfituje w sponsorów. Gdyby jakaś Firma lub osoba prywatna zechciała dofinansować koncerty i już zadeklarowała konkretną kwotę …. może moglibyśmy pozwolić sobie na małe szaleństwo!!! Czekamy na oferty i propozycje

A do wakacji: na pewno planujemy kolejny spektakl komediowy w wykonaniu Myślenickiego Teatru w Stodole: „Terapia”, na który już serdecznie zapraszamy. To doskonała propozycja na spędzenie niedzielnego popołudnia.

Mieszkańców Gminy i gości zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej.

Źródło- GMINA LUBIEŃ

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s