TEATR IM. FRANCISZKA MACIOŁA NA IV NOCY MUZEUM W DWORKU MARSÓW W LIMANOWEJ

Skomielniańskin Teatr im. Franciszka Macioła ze Skomielnej Białej w tym roku wziął udział w IV Nocy Muzeum w Limanowej. Oto jak opisuje to wydarzenie portal Limanowa.pl

 

W muzeum przywitała nas pani Stanisława Oleksy z Koła Gospodyń Wiejskich z Męciny witając chlebem ze smalcem i innymi staropolskimi pysznościami. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach kaligrafii, które zaczęły się punktualnie o godz.15.00 Dla przybyłych gości czekało wiele eksponatów do obejrzenia, które zgromadziło Muzeum Ziemi Limanowskiej. Począwszy od apteki mgr. Klementyny Bączkowskiej, a skończywszy na wystawie instrumentów muzycznych. Chętni mogli nabyć rękodzieła i prace plastyczne lokalnych artystów.

7608df7b8392c5745b6285ad80d48daa_min

Kolejnym punktem programu był wernisaż wystawy rzeźbiarskiej „Spotkanie z Aniołami” który o godz. 17.00 otworzyła autorka Pani Zofia Gołębiowska-Tabaszewska. Piękne figury aniołów, wystrugane w drewnie zachwycały oczy każdego widza który przybył do muzeum. Tego dnia nie zabrakło też wzruszających momentów. Burmistrz Limanowej wręczył pamiątkową płasko rzeźbę z aniołem i podziękował serdecznie kierownikowi Zespołu „Spod Kicek”, który to obchodzi 25 lecie swojej działalności. Z tej okazji w muzeum została otwarta wystawa poświęcona tym właśnie artystom i ich wielkim dokonaniom. Zobaczyć można było wiele nagród jakie zdobyli na różnych konkursach i festiwalach. Przy dźwiękach muzyki zespół „Spod Kicek” dał pokaz swoich tanecznych umiejętności, które podziwiała licznie zgromadzona publiczność. Był to jeden z najbardziej oczekiwanych przez widzów punkt programu. Chwilę potem na parkiet zaproszono Pana Władysława Biedę i Panią Jolantę Juszkiewicz, którzy tanecznym krokiem przemierzali salę i dali pokaz nie małych umiejętności. Publiczność była zachwycona, czego wyrazem były gromkie oklaski. Przez cały czas odwiedzający muzeum częstowali się żurkiem, białym serem i innymi smakołykami. Do stoiska ustawiały się kolejki smakoszy, których podniebienie były zachwycone.   Godzina 19.00 to czas występu Amatorskiego Teatru im. Franciszka Macioła ze Skomielnej Białej, który zaprezentował „Piekielnice”. Zgromadzeni byli oczarowani poziomem wydarzenia. Salwy śmiechu padały raz za razem. Aktorzy dali popis swojego wielkiego kunsztu za co dostawali gorące oklaski od licznie przybyłych gości. Od 20.30 zaczęło się nocne biesiadowanie ,po czym o 22.00 nastąpił pokaz filmu „Muzeum Utracone” Wydarzenie to zostanie na długo w pamięci limanowskiej społeczności która dopisała organizatorom przychodząc do muzeum. W imprezie tej wzieło udział kilkadziesiąt osób i każdy mógł znależć tu coś dla siebie.Z niecierpliwością czekamy już na kolejną magiczną noc w naszym pięknym dworku,a ta już za rok;)

Źródło- Limanowa.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s