LISTY OD CZYTELNIKÓW

W związku z licznymi informacjami napływającymi na nasz portal od mieszkańców naszej wsi i nie tylko od dnia dzisiejszego będziemy dodawać na naszą stronę Wasze informacje, artykuły, listy oraz fotografie. Wiadomości te zatytułowane będą „LISTY OD CZYTELNIKÓW”. Na życzenie autorów pozostaną oni anonimowi. Najciekawsze i dotyczące „gorących tematów” listy czytelników będą publikowane niezwłocznie na naszej stronie. Nasz adres skomielnainfo@onet.pl.

Oto pierwszy list:

 

Przykościelna „sortownia śmieci”

Nie tak dawno pisaliście o problemie z terminowym odbiorem śmieci przez firmę z Tylmanowej, która wygrała nowy przetarg. Wczoraj byłem świadkiem kolejnej niecodziennej sytuacji związanej z tą firmą.
Parking ma służyć ludziom – takie jest założenie ale czy na pewno ma być miejscem do zwożenia i sortowania śmieci?

Podczas wczorajszej zbiórki odpadów śmieci pozostawione przy posesjach pakowano na śmieciarkę a następnie…….. były zwożone na przykościelny parking a konkretnie pod ścianę salki katechetycznej gdzie w pewnym momencie powstała kilkumetrowa hałda z worków i innych odpadów. Dopiero po całej „akcji sprzątania” przystąpiono do segregacji i załadunków na samochody i stopniową wywózkę. Niby nic ale jak by cała sytuacja wydaje się trochę dziwna i w miejscu nie przeznaczonym do tego.

Nie wiemy czy taki proceder uprawiany jest od dawna, czy była to odosobniona akcja, na którą natrafiłem przypadkowo ale na pewno będę bacznie przyglądać się ścianie salki katechetycznej, która po kilku takich procederach będzie nadawać się do czyszczenia i ponownego malowania. Myślę że czas aby na tym parkingu zostały zamontowane jakeś ograniczniki, aby uniemożliwić wjazd samochodom ciężarowym. Również kilkakrotnie widziałem jak wieczorem na parkingu firmy spedycyjne organizują sobie przeładunek towaru. Niestety na parkingu nie ma ograniczeń więc wszyscy z niego korzystają na maxa, jednak to my jako mieszkańcy Skomielnej Białej „zrobimy składkę” i położymy nowy asfalt, gdy istniejący zostanie uszkodzony przez ciężkie pojazdy.

IMG_20150520_161619[1] IMG_20150520_164024[1]

 

 

 

 

12 thoughts on “LISTY OD CZYTELNIKÓW

 1. Były zamontowane słupki przy głównym wjeździe, ale zostały „zrównane z ziemią” przez auta ciężarowe.
  Kiedyś stał znak „Parking kościelny”, najwidoczniej komuś też przeszkadzał.
  Akcja przeładunku śmieci nie była pierwszy raz. Zawsze, gdy jest odbiór śmieci firma zostawia sobie naczepę z auta ciężarowego.

 2. Od dawna postulaty wnosiłem i apelowałem, aby przy wjeździe na nasz parking postawiono bramki z opłatami za postój, wyłączając mieszkańców parafii 😀 oczywiście postulat trochę w żartach, trochę serio, ale swojego trzeba bronić! Poza tym przechadzając się wieczorem, czy nocą można być świadkiem różnych transakcji (w tym seksualnych) na naszym parkingu..co jest gorsze niż śmieci…
  …bo śmieci…. no cóż.. ;p
  nasze śmieci;p

 3. Nie rozumiem jednego czy , ten święty parking ma służyć parkowaniu aut tylko w niedziele i święta czy parkingi ogólnie spełniają jeszcze inne role dla dobra ogółu , jak szkoła organizuje kursy to też nikt kościołowi nie płaci że ktoś na tym zarabia , ludzie czyście już zatracili w tym chaosie beznadziei , szukajcie sobie pracy , bo chyba jej nie macie , szukając dziury w całym , niech sobie radzą jak mogą , niech parkują , przekładają , przeładowują , , niech nikogo o to głowa nie boli, nic wiecznie nie trwa , tak jak dach na kościele.Za Wami tego parkingu nie poniosą ( na cmentarz) a innii pozostaną z problemem o który Wy kruszycie kopie , dajcież se du…..siana bezrobotni.

 4. Odnosząc się do listu zatroskanego o parking i murek salki to , jeszcze do niedawna ludzie z sąsiadujących miejscowości opowadali jak to skomielniany nie chciały ich wpuścić do kośćiółka starego na odpust bo : „to nas kościółek , nie pchojcie się „.Taką mamy mentalność wredna, że sami nie zjemy i drugiemu nie damy, a jak ktoś lubi podpatrywać wieczorami seksualne transakcje to oznaka że sie w domu żle dzieje.A jak sie któremuś skomielnianowi postarzeje lub co gorsza zostanie transwestytom to go już nikt na parking nie wpuści bo nie Nasz , komuś się nudzi że wywleka takie głupoty na forum , może by jeszcze mur obronny zbudować i chronić się przed obcymi, niedługo będziemy mieć taki mur w postaci tunelu i doczekam się jak będą narzekać, że nie ma pieniędzy we wsi bo wszyscy nas omijają , będziecie drogie skomielniany jak w puszce tylko swojej, ukochanej , a Ci z zewnątrz się będą cieszyć ,że wreszcie ktoś nam dał rade.

 5. Parking był zrobiony po to, aby ludzie, którzy przyjeżdżają do kościoła mogli gdzieś zaparkować auta, a nie na chodnikach.
  Kurierzy i inni przewoźnicy robią sobie przeładunki i inne transakcje przy okazji zostawiając pełno śmieci.

 6. do niezadowolona: Masz racje że parking ma służyć ludziom na co dzień i faktycznie tak jest. Rodzice rano jak dzieci odwożą to tam parkują, autobusy jak jest organizowana jakaś wycieczka itp. Nawet kurierzy niech się spokojnie przepakują małymi autami – nikt w tym nie widzi nic złego. Sam odbierałem w tym miejscu nie raz jakąś przesyłkę. Ale ciepanie worków i robienie sortowni to chyba nie parkowanie…. Radze czytać tekst ze zrozumieniem…

 7. Jak czujesz się gospodarzem, to wyjdź, zabroń,a nie biadol na tym forum.
  Gdzieś muszą przeładować nasze śmieci.Osobiście widziałem przeładunki na placu
  pod budynkiem Pani Agustyn, czy przed auto złomem. Spróbujcie grzecznie ich tam przekierować.

  • Forum o ile mi wiadomo jest miejscem gdzie każdy może wyrazić swoją opinię i nie wydaj mi się aby moja wypowiedź miała cokolwiek wspólnego z „biadoleniem”. Nie jestem radnym, sołtysem ani nie pracuję w żadnej instytucji odpowiedzialnej za parking kościelny i inne miejsca użyteczności publicznej więc nie zamierzam nikogo pouczać. Wyraziłem po prostu swoje zdanie, zresztą jako jeden z nielicznych podpisując się imieniem i nazwiskiem logując się przez FB. Tyle w temacie!

 8. No i po kłopocie , chłopy co to robią też nie mają za wesoło z tak wybrednymi mieszkańcami , a tak naprawde ciężko pracują na ten chleb, trzeba ich też zrozumieć i trafnie określił sprawdzający , grzecznie przekierować i tym sposobem wszyscy będą zadowoleni ,że przykościelny parking bedzie czysty i nienaruszony , a jak zobaczą kobiety że chłopy ciepią workami pod Kościołem to im musowo zwróćcie uwagę , bo nie przystoi i to, nie tylko w tym miejscu ale i innym bardziej dyskretnym .

 9. Może trzeba zainteresować się auto-komisem, który rozwija się na parkingu koscielnym. Pojawił się już drugi samochód. Myslę, że na pewno nie w tym celu ma on służyć.

  • Pani Basiu, proszę podać nr rej.samochodu, może znajdzie
   się kupiec, a może żona właściciela pojazdu nie zechce aby dorobek ich
   życia gnił na parkingu i usunie pojazd jak i też opłata parkingowa za samochód pozostawiony powyżej 12 godz. zmusi właściciela do przemyśleń czy warto go
   tam trzymać.

 10. A SWOJĄ DROGĄ CIEKAWE CO NA TO NASZ GOSODARZ PARAFIALNY ??
  BYĆ MOŻE TO CO DZIEJE SIĘ NA TYM PARKINGU JEST ZA JEGO PRZYZWOLENIEM.
  NIEMOŻLIWE ABY TEGO NIE ZAUWAŻYŁ !?!?
  MOŻE JESZCZE KOŃCZĄCA KADENCJĘ RADA PARAFIALNA ZAINTERESUJE SIĘ TYM TEMATEM ????

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s