VIII ZLOT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW IM. WŁADYSŁAWA ORKANA

Przy „Orkanówce” w Porębie Wielkiej odbył się VIII Zlot Szkół Podstawowych i Gimnazjów im. Wł. Orkana. W imprezie uczestniczyły delegacje z ośmiu szkół.
Po powitaniu przybyłych gości i uczestników rozpoczęły się występy grup, które przygotowały inscenizacje na podstawie utworów Władysława Orkana. Następnie na scenie wystąpili uczniowie recytujący fragmenty utworów lub wiersze naszego piewcy. Uczniowie każdej ze szkół przygotowali także prace na konkurs plastyczny pt. „Poręba Wielka za czasów Władysława Orkana”. Czteroosobowa komisja oceniła wszystkie trzy konkursy i w każdym przyznała nagrody oraz wyróżnienia. W tym miejscu wymienieni tylko zwycięscy:
Konkurs plastyczny: delegacja szkoły z Rozdziela. Konkurs recytatorski ex aequo; Ania Gładysz, uczennica szkoły w Skomielnej Białej i Oliwia Kowalczyk uczennica szkoły w Sieniawie . Konkurs scenek z utworów Orkana: delegacja ze szkoły w Skomielnej Białej.

W trakcie imprezy członkinie Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan serwowały ciepłe danie, a dodatkowo każdy z uczestników otrzymał małe co nieco. Chętni uczniowie zwiedzili z przewodnikiem dom pisarza. Zabawa była przednia, zwłaszcza, że pogoda dopisała.

61069bb03a150c7f17f5b10f8bfa7cdeŹródło-Gorce24

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s