WRĘCZENIE NAGRÓD ZA OSIĄGNIĘCIA W DZIEDZINIE TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ, UPOWSZECHNIANIA I OCHRONY KULTURY W GMINIE LUBIEŃ

W dniu 19 czerwca 2015 roku o godzinie 13.00 w siedzibie Urzędu Gminy w Lubniu odbyła się siódma zwyczajna sesja siódmej kadencji Rady Gminy Lubień. Sesje prowadził Przewodniczący Rady Gminy Stanisław BIEDROŃCZYK.
Na wstępie Przewodnicy Rady Gminy przywitał gości przybyłych na sesję, po czym przedstawił porządek obrad, który został przyjęty przez radnych. Radni przyjęli także, protokół z szóstej sesji, która odbyła się w dniu 12 maja br. Następnie Wójt Kazimierz SZCZEPANIEC przedstawił „Sprawozdanie” z działalności między sesjami Rady Gminy, realizacji podjętych przez Radę uchwał, wniosków i interpelacji złożonych przez radnych. Po odczytaniu „Sprawozdania” Wójt wręczył nagrody Gminy Lubień za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. W imieniu wyróżnionych za nagrody podziękowali Pan Robert MIŚKOWIEC i Pani Janina KLUSKA.
W imieniu nagrodzonych głos zabrał Robert Miśkowiec, który powiedział: – W imieniu wszystkich nagrodzonych pragnę podziękować na nagrody. Szczególnie ważne dla nas, nagrodzonych, jest to, że nasza praca została doceniona, że ma sens i wartość. Wszyscy, jak tu jesteśmy, staramy się ocalić naszą kulturę od zapomnienia. Kto z młodych dziś wie, jak się klepie kosę, jak się kładzie kopy? która z kobiet umie uszyć góralskie portki? To wiedza, która odchodzi, a my chcemy, by nie została zapomniana. Jeśli nie będziemy wiedzieć, skąd przyszliśmy – nie będziemy wiedzieć, gdzie jesteśmy. A jeśli nie będziemy wiedzieć, gdzie jesteśmy – nie będziemy wiedzieć, dokąd zmierzamy. Bez przeszłości – nie ma przyszłości. Dziękuję
Cała sesja Rady Gminy Lubień niebawem na naszej stronie.

a b c

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s