MYŚLENICKA PROKURATURA POSTAWIŁA JÓZEFOWI TOMALOWI ZARZUTY MOLESTOWANIA I NĘKANIA BYŁEJ DYREKTOR JEDNEJ ZE SZKÓŁ W DOBCZYCACH

Jak podaje Internetowa Telewizja Myślenice, akt oskarżenia przeciwko Józefowi Tomalowi wpłynął do Sądu Rejonowego w Myślenicach. Starosta podejrzany jest o molestowanie seksualne oraz uporczywe nękanie (polegające na natarczywym dzwonieniu) byłej dyrektor jednej ze szkół w Dobczycach. Tomalowi, który zgodził się na publikację swojego wizerunku, grozi do trzech lat więzienia. Na podstawie śledztwa, prowadzonego od stycznia do czerwca br., Prokuratura Rejonowa w Myślenicach skierowała do sądu akt oskarżenia, w którym mowa jest o popełnieniu przestępstw przeciwko dwóm artykułom Kodeksu Karnego: 199 § 1 (doprowadzenie do obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej przez nadużycie stosunku zależności) oraz 190a § 1 (wzbudzenie poczucia zagrożenia lub istotne naruszenie prywatności poprzez uporczywe nękanie osoby lub osoby jej najbliższej). Józef Tomal miał się dopuścić tych przestępstw w latach 2009-2014. Według informacji uzyskanych przez naszą redakcję od myślenickiej prokuratury, materiał dowodowy to zeznania obu stron, a także 22 świadków oraz dokumenty takie jak między innymi: protokoły z sesji Rady Powiatu, akta z postepowań cywilnych i przed Sądem Pracy. Była dyrektor odmówiła komentarza w tej sprawie, natomiast Józef Tomal, wydał oświadczenie o treści:

„Oświadczam , iż jestem niewinny, a oskarżenia… (skrót od redakcji), to kłamstwa spreparowane w celu zdyskredytowania mojej osoby. Jest to zemsta za zwolnienie jej z funkcji dyrektora przez Zarząd Powiatu.

W Sądzie Okręgowym w Krakowie toczy się również sprawa z powództwa wzajemnego o naruszenie moich dóbr osobistych… (skrót od redakcji), poprzez rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji w prasie, osobiście, jak i mediach społecznościowych na temat mojej osoby.”

Pierwszą rozprawę przed Sądem Rejonowym w Myślenicach, wyznaczono na 10 listopada br. Prokuratura zdecydowała o niezastosowaniu żadnych środków zapobiegawczych. Oznacza to, że Józef Tomal będzie odpowiadał „z wolnej stopy”. Będzie on też, tak jak dotychczas, sprawował funkcję starosty powiatu myślenickiego.

2015-02-04_1423052711

Źródło- ITV Myślenice

Tekst: Bartosz Cwynar

4 thoughts on “MYŚLENICKA PROKURATURA POSTAWIŁA JÓZEFOWI TOMALOWI ZARZUTY MOLESTOWANIA I NĘKANIA BYŁEJ DYREKTOR JEDNEJ ZE SZKÓŁ W DOBCZYCACH

 1. No i sprawiedliwości stało się zadość, najbardziej prawdomówny na owe czasy, człowiek w starostwie myślenickim , sprawiający wrażenie uczciwego , moralnego , i prawdziwego w swoich obietnicach, czynach . A to tylko złudzenie , obraz , zakłamany , bezczelny , pełen skazy, az niewiarygodny , że się skłonił do takiego czynu .Tak działają najgorsze patologie społeczne .Przecież nie trzeba się posuwać do takich czynów , żeby zdobyć kobietę . Ale to pewnie musiała być , kobieta godna takich niecnych czynów i to rangi wysokiej. No nie można to nijak ocenić jak hańba na najwyższym szczeblu. Ino czekać jak wszystkie gazety zaczną bębnić i rozdmuchiwać niecne czyny tak,, zacnego ,,człowieka . Ale ciekawsze jest jeszcze będzie , kto go będzie bronił za taki czyn i czy się wywinie czy nie , jak się wywinie to znaczy ze stoi za nim władza terażniejsza , czyli mafia , a jak się nie wywinie to znaczy że Ci co wygrali wybory , dobiorą się mu do d……. No i niech się dzieje , musimy czymś żyć , ale to jest chyba najgorsze z fascynacji , bo jest to krzywda na najwyżśzym poziomie moralnym. I ktoś taki jeszcze piastuje jakieś stanowisko i instruuje ludzi jak mają działać w porządku z rzeczywistością. Ale ten nasz cały sztab ludzi piastujących stanowiska w powiecie już dawno powinien się podać do dymisji z czysto moralnego punktu widzenia. Ale gdzie ich morale w kieszeni i w przyporku.

 2. Nie mogę oceniać faktów, nie są mi znane okoliczności , Bóg może wydać
  sprawiedliwy wyrok , nie ludzie , ale powiem tak nie podobał mi się ten człowiek
  ze względu na kłamstwa , niespełnione obietnice przekazywane mieszkańcom Skomielnej
  Białej w latach 2012 , brak decyzji oraz grę z lat 2012-2014 pomiędzy Wojewodą,
  Wójtem, a przedstawicielami naszej Wsi, co w ostateczności doprowadziło do podziału
  naszej społeczności, podsycanych jeszcze przez radnych kadencji 2011-2014.

 3. O czym ty piszesz.? Jesteś jednym z tych pisowsow którzy ukartowali to wszystko tak? Sprawa śmierdzi na kilometr. Pani molestowana 5 lat przypomina sobie o tym na dzień przed cisza wyborcza. Haha nie rozsmieszaj mnie. Każdy w powiecie wie jaka jest p Dudek. Zwłaszcza w Dobczycach gdzie miała już chyba każdego i ona mówi o tym ze ma dzieci i męża któremu rogi przyprawia. A po drugie żadnych dowodów nie ma jak widzisz? Słowo przeciwko słowu to nie jest dowód dla sądu. Także czekam aż sprawę wygra starosta i poleca wszyscy co takie brednie wypisywali.kolego z PiSu każdy wie który.

 4. Witam zainteresowanych sprawą starosty i muszę dodać, że najwięcej informacji w tym temacie ma chyba podpisujący się Marek, zapewne będzie jednym z powołanych świadków przez staroste na jego nieskazitelność, ale jeszcze ciekawszy jest tekst użyty przez niego, że” każdy ją miał w Dobczycach” , pewnie Markowi nie udało się wedrzeć w łaski p. Dudek i teraz cierpi właśnie w taki sposób, nazywając każdego pisowcem . Ale pisowcy też ludzie i to nawet porządniejsi niż myślisz Panie Marku, i nie wiem dlaczego zaraz się unosisz politycznie , a z drugiej strony starosta umie się wybronić jak jest niewinny , manipulacje słowne to jego zawodowe umiejętności , takich sobie nasi rządzący wybierają pomiędzy sobą , żeby umieli się wywinąć z każdej opresji , nawet molestowanej. Mamy na to codziennie dostarczonych moc emocjonalnych informacji na łamach gazet, telewizji itp. ale lubimy bardzo jak o”nich mówią :” ale nie ruszać Naszych , bo to wróg czyli pisowiec . Ale poczekamy kto poleci za to jak pisze kolega , bo coś mi się wydaje że prl-owskie rządy się komuś marzą , tylko gdzie to polecą , i za co , chyba o stołkach myśli , skąd ta pewność . Chyba Pan Marek też siedzi na jakimś tam stołku , i taki w tej sprawie rozeznany .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s